Παναιτωλικός-Λεβαδειακός 0-0: Τον «βραχυκύκλωσε» και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (videos)
INTIME.GR

Ο Λεβαδειακός στήθηκέ εξαιρετικά και αναγκάσε τον Παναιτωλικό σε μια ακόμη γκέλα, παίρνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας (0-0) στο Αγρίνιο

Η παρουσία του Ρόναλντ Κούμαν στις εξέδρες δεν έφερε γούρι στον Παναιτωλικό, ο οποίος έμεινε στο 0-0 με τον Λεβαδειακό και συνέχισε το αρνητικό του σερί τη φετινή χρονιά καθώς έχει να νικήσει από τις 3 Οκτωβρίου.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν έτσι τους 13 βαθμούς και καταλαμβάνουν την 7η θέση της βαθμολογίας, ενώ η ομάδα της Λιβαδειάς έχει 7 βαθμούς και μοιράζεται την τελευταία θέση μαζί με ΟΦΗ και Ιωνικό.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε καθόλου ρυθμό καθώς και οι δύο ομάδες έδειχναν δυσκολία στην ανάπτυξη. Ο Λεβαδειακός ξεκίνησε καλύτερα και είχε την υπεροχή στο πρώτο εικοσάλεπτο χωρίς ωστόσο να μπορεί να δημιουργήσει ευκαιρίες στην εστία των γηπεδούχων. Στη συνέχεια ο Παναιτωλικός ανέβασε την απόδοση του και έχασε σπουδαία ευκαιρία στο 23΄ όταν ο Χάμοντ με προβολή σταμάτησε το σουτ του Κολοβού από εξαιρετικά πλεονεκτική θέση.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έχασαν καλή ευκαιρία στο 54΄ όταν ο Καρέλης έκανε σέντρα στον Μπακάκη, ο οποίος έπιασε την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. Η καλύτερη στιγμή του αγώνα για τον Παναιτωλικό έγινε στο 72΄ όταν ο Καρέλης βγήκε τετ-α-τετ με τον Μάρκοβιτς αλλά ο τερματοφύλακας των Βοιωτών κατάφερε να τον σταματήσει με εξαιρετικη επέμβαση.

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης, Μπακάκης, Λάρσον, Κορνέλιους, Χουχούμης, Μλάντεν (64΄ Ντουάρτε, 76΄ Φλόρες), Μάρτενσον, Σενγκέλια, Κολοβός (76΄ Ξενιτίδης), Νταγκό (67΄ Μόρσεϊ), Καρέλης

Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς): Μάρκοβιτς, Τσάπρας, Βινίσιους, Λιάγκας, Νίκας, Μπάχανακ, Βρακάς, Χάμοντ, Σκβάρκα (+90΄ Τσιριγώτης), Λούα Λούα (80΄ Γιαννιώτας), Πετρέ (+90΄ Τζημόπουλος)

Μεταγραφές, Ντόρτμουντ: Τέλος ο Ρόις - Αποχωρεί στο τέλος της σεζόν