ΠΑΟΚ: Ο Νάρεϊ τον γλίτωσε στο φινάλε από φιλική ήττα
intime.gr

ΠΑΟΚ: Ο «Δικέφαλος» αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Πανσερραϊκό.

Ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε στην Τούμπα τον Πανσερραϊκό σε φιλικό αγώνα.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου χρησιμοποίησε φυσικά αρκετούς αναπληρωματικούς και ο ΠΑΟΚ έμεινε στο 1-1, γλιτώνοντας την ήττα στις καθυστερήσεις με το γκολ του Νάρεϊ.

Ανεπίσημο ντεμπούτο έκανε ο Ιβάν Νάσμπεργκ, ο οποίος έπαιξε στο κέντρο της άμυνας δίπλα στον Κάργα. Ο Ζίβκοβιτς ήταν στο τέρμα, δεξί μπακ ο Σάστρε κι αριστερό ο Ράφα Σοάρες. Στα χαφ ξεκίνησαν οι Φιλίπε Σοάρες, Σβαμπ, μεσοεπιθετική τριάδα ήταν οι Ελ Καντουρί, Κουαλιάτα, Ρικάρντο και στην κορυφή ο Ολιβέιρα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 18′, με τον ΠΑΟΚ να έχει δοκάρι στο 12′ με τον Κουαλιάτα. Ο Ουρουγουανός είχε δύο ακόμα καλές στιγμές στο πρώτο μέρος χωρίς να βρει στόχο, ενώ ο Δικέφαλος έφτιαξε κι άλλες φάσεις, χωρίς να βρει κάποιο τέρμα.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έδωσαν ακόμα περισσότερο χώρο στον ΠΑΟΚ, με την ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου να έχει την κατοχή, να κάνει τελικές και να ισοφαρίζει στο φινάλε με τον Νάρεϊ μετά από ασίστ του Ολιβέιρα.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς (60′ Ταλιχμανίδης), Σάστρε, Νάσμπεργκ, Κάργας, Ράφα Σοάρες (67′ Τσαούσης), Σβαμπ, Φιλίπε Σοάρες (67′ Μουργκ), Ελ Καντουρί, Ρικάρντο (46′ Μπράντον - 85′ Ολιβέιρα), Κουαλιάτα, Ολιβέιρα (67′ Νάρεϊ).

Premier League: Διαιτητής με κάμερα στο Κρίσταλ Πάλας-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!
Ως πότε μπορούν να κάνουν διακοπές όσοι πήραν επιταγές κοινωνικού τουρισμού για το 2023
Premier League: Συνέχεια στο… μαρτύριο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Serie A: Βήμα Champions League η Αταλάντα