Ολυμπιακός: Έρχεται με τεσσάρα και απίθανη ανατροπή η Σλόβαν Μπρατισλάβας
intime.gr

Ολυμπιακός: Η αντίπαλος των Πειραιωτών νίκησε 4-2 τη Μιχαλόβτσε.

Πέντε μέρες πριν από τον πρώτο αγώνα της με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης» για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League, η Σλόβαν Μπρατισλάβας τα χρειάστηκε απέναντι στη Μιχαλόβτσε (στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της σλοβακικής Fortuna Liga), αλλά κατάφερε να «γυρίσει» μέσα σε ένα μισάωρο το σε βάρος της 0-2, φτάνοντας στη νίκη με 4-2!

Οι φιλοξενούμενοι έριξαν στα σχοινιά τη Σλόβαν στο πρώτο ημίχρονο και απέκτησαν προβάδισμα δύο τερμάτων χάρις στα γκολ των Κανού (8’) και Πένια (45’). Η Σλόβαν άρχισε να ανεβάζει «στροφές» στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα (μετά τις μαζεμένες αλλαγές που έκανε στο ημίχρονο ο Βλάντιμιρ Βάις) κι έφτασε στη μεγάλη ανατροπή με τα γκολ των Μπερσεγκιάν (59’), Γκριν (72’), Άγκμπο (83’) και Γέραμπεκ (90’+1, αυτογκόλ).

Η σύνθεση της Σλόβαν Μπρατισλάβας: Τρνόφσκι, Χρνκαρ, Κρίζαν (78’ Ζρμχαλ), Βόετ (46’ Αμπένα), Λόβατ, Μούσταφικ, Άγκμπο, Χόλμαν (46’ Μπερσεγκιάν), Τσακβετάτζε, Μέντβεντ (46’ Σάπονιτς), Κάβριτς (46’ Γκριν).

Ιστιοπλοΐα: Το παγκόσμιο πρωτάθλημα Formula Kite στο Ιέρ