ΑΕΚ-Φόλενταμ: Ο Αραούχο ισοφάρισε κι έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 2-1 (videos)
glomex

ΑΕΚ-Φόλενταμ: Ο Αραούχο στο 32' ισοφάρισε σε 1-1.

Η ΑΕΚ πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα τη Φόλενταμ.

Αρχικά, ο Αραούχο, που είναι πρωταγωνιστής έως τώρα στο ματς, είχε συνεργασία με τον Γκατσίνοβιτς, αλλά το πλασέ του από πλάγια θέση απέκρουσε ο Στάνκοβιτς.

Στο 32' ο Γκαρσία πίεσε τον Στάνκοβιτς, ο οποίος μιμήθηκε τον Αθανασιάδη κι έχασε τη μπάλα και ο Αραούχο από κοντά πέτυχε το 1-1.

Δείτε το γκολ

Στο 34' ο Αργεντινός βρέθηκε εντός περιοχής, αλλά το δυνατό αριστερό σουτ απέκρουσε εντυπωσιακά ο Στάνκοβιτς σε κόρνερ.

Δείτε τη φάση

Μετά το 1-0, πάντως, για λίγα λεπτά η ΑΕΚ έδειχνε αιφνιδιασμένη και λίγο έλειψε να δεχθεί και δεύτερο γκολ στο 9'.

Έκτη στο Diamond League η Τζένγκο
Super League: Ντέρμπι ΠΑΟΚ - ΑΕΚ με φόντο τη στέψη ή την παράταση - Το πρόγραμμα και η βαθμολογία
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (28/04) - Πού θα δείτε το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ και τη Super League