Παναθηναϊκός-Απόλλων Σμύρνης: Το γκολ του Μπετινέλι που ακυρώθηκε… (Video)

Ο Μπετινέλι σκόραρε για τον Απόλλωνα Σμύρνης στο ΟΑΚΑ, όμως το τέρμα ακυρώθηκε καθώς ο σκόρερ είχε κάνει επιθετικό φάουλ πάνω στον Σένκεφελντ.

Με αμυντικούς προσανατολισμούς, αλλά και διάθεση να εκμεταλλευτεί τους χώρους που θα βρει, άρχισε το ματς στο ΟΑΚΑ ο Απόλλων Σμύρνης. Η «ελαφρά ταξιαρχία» στο πρώτο δεκάλεπτο 1-2 φορές προσπάθησε να απειλήσει, χωρίς να το κάνει ουσιαστικά.

Στο 11ο λεπτό, όμως, οι φιλοξενούμενοι σκόραραν! Ο Αλεξανδρόπουλος έκανε λάθος πάσα, ο Μπεντινέλι έκλεψε και έφυγε κατά μέτωπο βρίσκοντας μπροστά του τον Σένκεφελντ. Κέρδισε την μπάλα, πέρασε τον Διούδη και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο διαιτητής Κουμπαράκης, αμέσως σφύριξε και ακύρωσε το τέρμα της «ελαφράς ταξιαρχίας». Ο λόγος ήταν πως ο ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα στην προσπάθειά του να αποκτήσει πλεονέκτημα κόντρα στον Σένκεφελντ, του τράβηξε παρατεταμένα τη φανέλα. Η απόφαση ήταν σωστή.

Μάλιστα, ο Γιώργος Κασναφέρης στον πάγκο του Απόλλωνα, όχι απλά δε διαμαρτυρήθηκε αλλά φώναξε κιόλας πως ήταν σωστή η απόφαση του διαιτητή.

Δείτε το ακυρωθέν γκολ του Απόλλωνα:

Euroleague: Τώρα έχει... ΟΑΚΑ o Παναθηναϊκός AKTOR, για το θαύμα ο Ολυμπιακός - Πότε είναι τα Game 5
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (03/05) - Με Φενέρμπαχτσε - Μονακό για την Euroleague
Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ