ΑΕΛ: Εύκολα την Νίκη Βόλου

Η ΑΕΛ επικράτησε 2-0 της Νίκης Βόλου σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο στάδιο «Αθ. Ραγάζος», στον Αλμυρό.

Σ’ ένα μέτριο από πλευράς ποιότητας παιχνίδι, οι βυσσινί πέτυχαν δύο τέρματα στην επανάληψη, εκμεταλλευόμενοι δύο αδράνειες στην αμυντική λειτουργία της κυανόλευκης άμυνας.

Ο Στελιάνο στο 76’ δοκίμασε σέντρα από τα αριστερά με την πορεία της μπάλας να ξεγελά τον Κώστα Παπαδόπουλο και να καταλήγει στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ. Πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου ένα λάθος διώξιμο από την άμυνα έστρωσε την μπάλα στον Τρούγιτς, ο οποίος αφού πρώτα προσποιήθηκε, με ψηλοκρεμαστό πλασέ έγραψε το 0-2, που ήταν και το τελικό σκορ.

Νίκη Βόλου (Βεργέτης): Περιστερίδης (63′ Παπαδόπουλος), Αλιατίδης, Μπαλάφας (63′ Αργύρης), Θεοδωρόπουλος (63′ Πολίμος), Τσιμπούκας (63′ Κάρδαρης), Μπόσιο (63′ Μπιτσάκος), Μέτσε (63′ Σαλαμούρας), Ντομίνγκεθ (63′ Ιμπάνιεζ), Κρουθ (63′ Κουκουτής), Οικονομίκος (46′ Τσιώλης), Γκονζάλες (63′ Χρόνης).

ΑΕΛ (Γρηγορίου): Μπάγιτς (63′ Σουλούκος), Γρηγορόπουλος (46′ Λουφάκης), Ηλιάδης (63′ Μιχαήλ), Μούζεκ (63′ Ζίζιτς), Μαϊδανός (63′ Στελιάνο), Γκαζάλ (46′ Δάκτυλας), Χαλάτσης (63′ Κοτσιανούλης), Πλατέλλας (46′ Γλυνός), Βινίσιους (63′ Τρούγιτς), Πινακάς (63′ Στοϊνοβιτς), Παπάζογλου (63′ Ζαχαράκης).

ΝΒΑ: Το Κλίβελαντ προκρίθηκε στα ημιτελικά