Παναθηναϊκός-ΑΕΚ: Ο Κολοβέτσιος ξέρανε την... πρώην και ξέσπασε (photos)

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ: Ο Δημήτρης Κολοβέτσιος αποδείχτηκε η «χρυσή» αλλαγή του Δώνη.

Την παλιά του ομάδα «σκότωσε» ο Δημήτρης Κολοβέτσιος με την είσοδό του στο αθηναϊκό ντέρμπι. Ο αμυντικός του Παναθηναϊκού στα πρώτα δευτερόλεπτα συμμετοχής του στο παιχνίδι με την ΑΕΚ, πέτυχε το νικητήριο γκολ της ομάδας του με κεφαλιά, γράφοντας το 3-2.

Ο Γιώργος Δώνης τον προόριζε για τρίτο στόπερ, μιας και η ΑΕΚ πίεζε σε εκείνο το σημείο, όμως ο Κολοβέτσιος αποδείχτηκε «χρυσή» αλλαγή, καθώς πέτυχε το γκολ, ολοκληρώνοντας μια επική ανατροπή από 0-2, για τον Παναθηναϊκό. Η αντίδρασή του μετά το γκολ ήταν να πανηγυρίσει έξαλλα, ενώ πνίγηκε στις αγκαλιές των συμπαικτών του.

Δείτε τις φωτογραφίες…

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»