ΣΟΚ! Ύποπτο το ΠΑΟΚ - Κέρκυρα!

Σε εξέλιξη βρίσκεται έρευνα της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Αθηνών για το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με την Κέρκυρα από την περσινή σεζόν, όπου ο «Δικέφαλος» είχε επικρατήσει 5-1 στην Τούμπα.

Σύμφωνα με τα όσα αναφέρονται σε δημοσίευμα της εφημερίδας «Live Sport» η διεύθυνση οικονομικής αστυνομίας έχει ζητήσει από τις εταιρείες διαδικτυακού στοιχηματισμού που λειτουργούν στην Ελλάδα και τον ΟΠΑΠ, όλα τα στοιχεία για τα πονταρίσματα που είχαν τοποθετηθεί στην συγκεκριμένη αναμέτρηση.

Το παιχνίδι είχε ολοκληρωθεί με νίκη του ΠΑΟΚ επί της Κέρκυρας 5-1 (3-1 στο ημίχρονο) και σύμφωνα με το εν λόγω άρθρο, στο έγγραφο της 29ης Δεκεμβρίου του 2017 προς της Επιτροπή Εποπτείας και Ελέγχου Παιγνίων, η διεύθυνση οικονομικής αστυνομίας ζητά «όλα τα στοιχήματα που παίχτηκαν από παίκτες που είναι εγγεγραμμένοι στις ιστοσελίδες τους και πόνταραν πριν από τον αγώνα στην ήττα του Αθλητικού Ομίλου Κασσιόπης κατά το πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τουλάχιστον δύο (2) γκολ διαφορά και κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ότι θα σημειώνονταν τουλάχιστον τέσσερα (4) γκολ σε αυτό».