Λιβάγια: «Με φτιάχνει το γκολ»

Χαρούμενος που κατάφερε να βρει δίχτυα στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό και να δώσει τον βαθμό της ισοπαλίας στην ΑΕΚ εμφανίστηκε ο Μάρκο Λιβάγια.

Ο Κροάτης επιθετικός ήταν αυτός που… έσωσε την παρτίδα για την Ένωση, καθώς στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, σκόραρε σε βάρος των «πράσινων» και διαμόρφωσε το τελικό 1-1, δίνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στον «Δικέφαλο».

Μάλιστα, σε δηλώσεις του στην «Ώρα των Σπορ» εμφανίστηκε ενθουσιασμένος για το γκολ που σημείωσε στο τέλος. «Το πιο σημαντικό από όλα είναι να σκοράρω. Με φτιάχνει το γκολ και με κάνει χαρούμενο, ειδικά όταν συνδυάζεται με νίκη της ομάδας μου. Τότε όλα είναι ιδανικά», ήταν τα λόγια του. και κατέληξε: «Τίποτα δεν τελειώνει προτού σφυρίξει ο διαιτητής».

Σερέλης: "Θέλουμε να κρατήσουμε την έδρα μας και να πάμε στο Βερολίνο"
Σπανούλης: "Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου"
Παναθηναϊκός AKTOR: “Καθάρισε” το Περιστέρι και “σφράγισε” την πρωτιά με το μυαλό στη Μακάμπι
Ολυμπιακός: To ζεϊμπέκικο του Σωτήρη Αλεξανδρόπουλου (vid)