Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 5-4 (Κ15): Γκολ και θέαμα με «πράσινο» θριαμβευτή (pics)

Το «τριφύλλι» επικράτησε του Ολυμπιακού με 5-4 στο Κορωπί για την Super League Κ15.

Εξαιρετικό θέαμα και εννιά γκολ στην αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο (28/10) στο Κορωπί ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League Κ15. Οι «πράσινοι» επιβλήθηκαν των «ερυθρόλευκων» με 5-4 σε ένα ημίχρονο «φωτιά» καθώς σημειώθηκαν έξι γκολ!

Την αρχή έκανε Τζαβίδας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 3’ και εννιά λεπτά αργότερα ο Τσοντάκης έκανε το 2-0. Ο τελευταίος στο 22΄ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 3-0 ενώ ο Δημοσθενιάδης στο 33' ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 4-0! Οι «ερυθρόλευκοι» μείωσαν στο 37’ με τον Κίτσο και ο Τσοντάκης στο 42' "έγραψε" το 5-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός προσπάθησε να μπει ξανά στο παιχνίδι αλλά τα γκολ των Ντόη (48' και 63’) και Παπανικολόπουλου (61') δεν έφταναν με αποτέλεσμα ο Παναθηναϊκός να πανηγυρίσει τη νίκη με 5-4.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΊΚΟΣ: Αυγερινός, Πορφυρόπουλος, Παυλάκης, Καρνέσης, Γογουβίτης, Φρόκου, Δημοσθενιάδης (67’ Πουλιάνος), Κωστόπουλος, Τζαβίδας (30’ Αρσενίου), Κρυπαράκος (62’ Ζαφείρης), Τσοντάκης (83’ Αυγερινός).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γραμματικάκης, Φρέρης, Μπονέλης (56’ Γαρμπής), Κατσόγιαννης (45’ Λιοφάγος) , Σπυριδάκης (45’ Κασέμι), Ντόη, Κίτσος, Πάστρας (37’ Συρμής). Σταμούλης, Λιάτσος (50’ Παπανικόπουλος) , Καραπαναγιωτίδης.

Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ