Παναθηναϊκός: «Έπεσε» το «πράσινο τείχος» μετά από 9 μήνες!

Η εστία του «τριφυλλιού» παραβιάστηκε έπειτα από 1.265 λεπτά.

Το «πράσινο τείχος» που είχε υψώσει στην έδρα του ο Παναθηναϊκός έπεσε μετά από περίπου 9 μήνες. Από τις 19 Ιανουαρίου μέχρι απόψε (16/10) και μετά από 1.265 αγωνιστικά λεπτά η εστία του «τριφυλλιού» παραβιάστηκε για πρώτη φορά εντός έδρας από τον Περόνε, με την κεφαλιά του Αργεντινού στο 79ο λεπτό.

Πριν τον έμπειρο στράικερ ο τελευταίος παίκτης που είχε σκοράρει εις βάρος του Παναθηναϊκού στο «Απόστολος Νικολαΐδης» ήταν ο τότε παίκτης του Πλατανιά και νυν της ΑΕΚ, Γιακουμάκης, στη νίκη των «πρασίνων» με 2-1 επί της ομάδας των Χανίων. Από τότε οι «πράσινοι»... έτρεχαν ένα απίστευτο σερί απαραβίαστης εστίας που κράτησε 1265 λεπτά ή διαφορετικά 21 ώρες και 5 λεπτά.

Σε αυτά υπολογίζονται και τα 54 λεπτά της αναμέτρησης των πλέι όφ με τον ΠΑΟΚ, ματς που διακόπηκε και κατοχυρώθηκε... στα χαρτιά υπέρ του «Δικεφάλου του Βορρά» με 3-0.

Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!
Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία