Η γλυκόπικρη γεύση του Λεμονή

Δεν έμεινε ικανοποιημένος ο Τάκης Λεμονής και δεν το έκρυψε.

Σε ένα ματς για γερά νεύρα, ο Τάκης Λεμονής στάθηκε και στα θετικά και στα αρνητικά της ομάδας του. Η «ψυχρολουσία» του πρώτου γκολ που δέχθηκε η ομάδα του και η συμπεριφορά της στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν τα... πικρά στοιχεία της νίκης με 4-3 επί του Πανιωνίου μέσα στη Νέα Σμύρνη. Η γρήγορη αντίδραση μετά το γκολ, οι ευκαιρίες που δημιούργησαν οι «ερυθρόλευκοι» και φυσικά οι 3 βαθμοί μέσα σε μια τόσο δύσκολη έδρα ήταν τα... γλυκά στοιχεία.

Γι’ αυτό και ο προπονητής του Ολυμπιακού μίλησε μετά το τέλος του αγώνα για... γλυκόπικρη γεύση:

«Πρέπει να ξαναδούμε ορισμένα πράγματα, ώστε να έχουμε μια σαφή εικόνα του ματς. Για 70 λεπτά είχαμε τον πλήρη έλεγχο και μέχρι εκείνο το σημείο έπρεπε να βάλουμε ακόμα δύο γκολ. Αντιδράσαμε γρήγορα μετά το γκολ που δεχθήκαμε στο ξεκίνημα και πήραμε νίκη που αφήνει μια γλυκόπικρη γεύση. Όμως δεν ήταν καλή η αντίδραση που είχαμε στο τέλος. Πρέπει να κάτσουμε και να συζητήσουμε για να βρούμε λύσεις. Ήταν πολύ μεγάλη η ψυχρολουσία στο 1-0 που δεχθήκαμε, γιατί προερχόμασταν από άσχημα αποτελέσματα, όμως στη συνέχεια το ματς έδειξε να κυλάει καλά και δημιουργήσαμε φάσεις. Σίγουρα πάνω από όλα μετράει η νίκη. Όμως αν πω ότι είμαι ευχαριστημένος με τη γενικότερη εικόνα, δεν θα είναι αλήθεια».

Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι