ΑΕΛ-Ατρόμητος 0-0: Μοιρασιά με... γιούχα!

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον Ατρόμητο για την 4η αγωνιστική της Super League - Ακυρώθηκε κανονικό γκολ στους Περιστεριώτες

Οι δύο ομάδες έμειναν στο στείρο 0-0, αν και δημιούργησαν κάποιες καλές ευκαιρίες. Αμφότεροι αγνοούν τη νίκη μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα, με τους Περιστεριώτες να πετυχαίνουν την 4η ισοπαλία τους σε ισάριθμους αγώνες. Πολύ καλύτερος ο Ατρόμητος, που διαμαρτύρεται δίκαια για γκολ που δεν μέτρησε στο 85΄.Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και ήθελαν να διεκδικήσουν την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα. Η ΑΕΛ στο πρώτο ημίχρονο είχε την υπεροχή, ωστόσο δεν μπόρεσε να δημιουργήσει κάποια κλασική ευκαιρία. Οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο ήταν αυτοί που έχασαν μοναδική ευκαιρία στις καθυστερήσεις να ανοίξουν το σκορ. Ο Ντιγκινί βρέθηκε απέναντι στον Μπόζοβιτς, αλλά ο τερματοφύλακας της Λάρισας έδιωξε σωτήρια.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε και μέχρι το 78’, όπου η ΑΕΛ έμεινε με 10 παίκτες, λόγω του τραυματισμού του Γκόλια, δεν είχαμε κάποια μεγάλη ευκαιρία. Σε εκείνο το σημείο, όμως, ο Ατρόμητος ανέβασε ρυθμούς κι έχασε τρεις μεγάλες ευκαιρία. Η σημαντικότερη ήταν στο 85’. Ο Ρισβάνης έκανε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε την γραμμή, αλλά ο β’ βοηθός έδειξε λανθασμένα να συνεχιστεί το παιχνίδι. Στη συνέχεια οι Περιστεριώτες πίεσαν, αλλά δεν πέτυχαν κάποιο γκολ, με αποτέλεσμα να μοιραστούν το βαθμό της ισοπαλίας

ΑΕΛ (Τζάκι Ματάισεν): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Γουάλλας, Γκόλιας, Φάρκας, Φατιόν, Λαγός, Λεοζίνιο (74’ Ναβάρο), Ντέλετιτς, Μπάμπιτς (46’ Κρίσμαν), Ναζλίδης (74’ Περόνε).

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Γιαννούλης, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Μάντσον, Ουμπίδες, Μπουσούλατζιτς (75’ Βασιλακάκης), Ουάρντα, Μανούσος (75’ Ντάουντα), Ντιγκινί.

Ταξιτζής πήγε να ζητήσει τα… ρέστα και έφαγε το ξύλο της αρκούδας (vid)
Ρεπόρτερ, αθλήτριες και VIP φίλοι ΑΕΚ και Ολυμπιακού έπαιξαν... ντέρμπι με την υπογραφή της Nova