Ατρόμητος-Πανιώνιος 2-6: Τα ισοπέδωσε όλα στο Περιστέρι!

Ο Πανιώνιος, συνέτριψε τον Ατρόμητο με 6-2 στο Περιστέρι σε φιλικό προετοιμασίας, μία εβδομάδα πριν από την έναρξη της Super League.

Οι γηπεδούχοι έκαναν το… λάθος να προηγηθούν με τον Νταούντο στο 17΄ και ο Χατζισαφί ισοφάρισε στο 35΄ για να ολοκληρωθεί με σκορ 1-1 το ημίχρονο. Στο 45λεπτο που ακολούθησε ο Πανιώνιος ήταν καταιγιστικός και πέτυχε πέντε γκολ με τους Ντουρμισάι (48΄), Λάμπρου (59΄), Μασούρα (68΄), Ταπόκο (82΄) και Πινιώτη (84΄).

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ατρόμητος μείωσε σε 6-2 με τον Μένσα. Η σημερινή «εξάρα» ήταν η δεύτερη μέσα σε μια εβδομάδα, μετά από αυτή στην Τρίπολη από τον Αστέρα ενώ στο ενδιάμεσο ο Ατρόμητος νίκησε σε φιλικό τον Ολυμπιακό με 1-0.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μίρκοβιτς, Ούμπιδες (65' Βασιλείου), Καρασαλίδης, Ντάουντα (66' Μενσά), Μανούσος (67' Λαζαριδης), Κυριακίδης, Ντιγκινί (65' Πλατέλλας), Μάντσον (39' Νάτσος), Γιαννούλης (82' Στρούγγης), Ζησόπουλος

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Κότνικ (46' Μπαντής), Μπανανά (64' Κάργας), Χατζισαφί (55' Λάμπρου), Γκιοατά (73' Σπυρόπουλο), Βλάχος (46' Παπαγεωργίου), Κόρμπος (73' Γλυνός), Μασούντ (73' Οικονομίδης), Σαββίδης (64' Ταπόκο), Μασούρας (69' Βουκελάτος), Σαραμαντάς, Ντουρμισάι (73' Πινιώτης)

Ρεάλ Μαδρίτης: «Δένει» Ζιντάν και μισή ομάδα
Παναθηναϊκός: «Πέταξε» για το… θαύμα!
Πανιώνιος: Τέλος… ο Σεμέδο
Μπαρτσελόνα: Καταγγελία Νεϊμάρ στην FIFA!
Ζωή Λάσκαρη: Το τελευταίο χειροκρότημα στην αγαπημένο ηθοποιό
117 Υποτροφίες Σπουδών στις 13 Περιφέρειες της Ελλάδας από το IEK ΑΛΦΑ & το Mediterranean College
Σεισμός Ιταλία: Δύο νεκροί και δεκάδες τραυματίες - Παιδιά θαμμένα στα ερείπια
O Βασίλης Δήμας στο «τιμόνι» του «Posidonio»