Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος 0-1: Φιλική νίκη στο «Θ. Κολοκοτρώνης»

Ο Ατρόμητος επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης με 1-0 σε φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη (11/5) στην πρωτεύουσα της Αρκαδίας.

Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Ντιγκινί με δυνατό σουτ, στο 27’. Ο Αστέρας είχε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει λίγο πριν την εκπνπή του ημιχρόνου, όταν σουτ του Τσιλιανίδη σταμάτησε στο δοκάρι.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες έκαναν πολλές αλλαγές, με συνέπεια να πέσει ο ρυθμός του αγώνα.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Αθανασιάδης, Ασέν, Γιαννούλης, Καλτσάς, Ζουμά, Τριανταφυλλόπουλος, Τσουκαλάς, Γκοντό, Τσιλιανίδης, Στανισάβλιεβιτς, Μπαρμπόζα.

Έπαιξαν και οι: Τσιφτσής, Κυριακόπουλος, Ευαγγέλου, Μανιάς, Ιωαννίδης, Κώτσιρας, Τσιώλης, Κοντογιαννόπουλος, Μακροστέργιος.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γκορμπούνοφ (40’ Θεοδωράκης), Κοντοές, Κατράνης, Ζησόπουλος, Μπάγκα, Νάτσος, Ούμπιντες, Ντάουντα, Ντιγκινί, Κιβρακίδης, Τόνσο. Έπαιξαν στην επανάληψη και οι: Κυριακίδης, Λε Ταλέκ, Βασιλείου Λούι, Αντόνιο, Φιλί.

Παναθηναϊκός AKTOR: Μόνιμη γιορτή στο ΟΑΚΑ, επέστρεψαν τα παιδικά χαμόγελα!
Formula 1: «Αφεντικό» στο πρώτο Sprint ο Φερστάπεν! - Η ώρα και το κανάλι του αγώνα στην Κίνα
NBA: Οι Πέλικανς απέκλεισαν τους Κινγκς του Βεζένκοφ – Τα ζευγάρια των playoffs
Ισπανία: Clasico από… χρυσάφι