Ξάνθη-Βέροια 3-0: Έκανε το χρέος της στο «αντίο» του Λουτσέσκου

Εύκολο απόγευμα είχε η αδιάφορη Ξάνθη κόντρα στην υποβιβασμένη Βέροια την οποία και κέρδισε με σκορ 3-0.

Ο αγώνας αυτός ήταν ο τελευταίος του Λουτσέσκου στον πάγκο της ακριτικής ομάδας κι έτσι ο Ρουμάνος έκλεισε την επιτυχημένη του θητεία στην Ξάνθη με νίκη.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τη συμπλήρωση του πρώτου 20λεπτου χάρη σε γκολ του Γιουνές, ενώ στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Σολτάνι έκανε το 2-0.

Οι ακρίτες κυριάρχησαν πλήρως στον αγωνιστικό χώρο τόσο στο πρώτο μέρος, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο και τελικά η νίκη τους «σφραγίστηκε» με το 3-0 το οποίο σημείωσε ο Γιουνές στο 75’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

ΞΑΝΘΗ (Ράζβαν Λουτσέσκου): Ζίβκοβιτς, Ορφανίδης, Φλίσκας, Σβάρνας, Σιλά, Λουσέρο (68' Ντε Λούκας), Μεχία (68' Παπαστεριανός), Σολτάνι, Βασιλακάκης (68' Λάζιτς), Τριάδης, Γιουνές

ΒΕΡΟΙΑ (Απόστολος Τερζής): Σαφαρίκας, Βασιλαντωνόπουλος, Σισοκό, Ράδης, Γκαέλ, Δόρης, Λινάρδος, Μίλιεβιτς, Νύκταρης (59' Ζυγκερίδης), Χάτζι (74' Ασιγμπά), Κωνσταντινίδης (59' Μαυρίας)