Παναιτωλικός - Βέροια 1-0: Στην Football League η Βέροια

Η πρώτη ομάδα που υποβιβάστηκε και μαθηματικά στο πρωτάθλημα της Football League έγινε απόψε στο Αγρίνιο η Βέροια, μετά την ήττα της με σκορ 1-0 από τον Παναιτωλικό.

Ο Ρότσα στο 16ο λεπτό έγινε ο ποδοσφαιριστής που έδειξε στους φιλοξενούμενος τον δρόμο του υποβιβασμού. Ο Παναιτωλικός αν και δεν είχε κίνητρο ήταν καλύτερος, ενώ η Βέροια αν και προσπάθησε στο δεύτερο μέρος να ανατρέψει την κατάσταση, δεν μπορούσε να το κάνει.

Οι γηπεδούχοι είχαν προειδοποιήσει τους αντιπάλους τους δύο φορές με τον Ρότσα στο πρώτο δεκάλεπτο και ΄στο 16' ο ποδοσφαιριστής του Παναιτωλικού βρέθηκε τρίτη φορά σε θέση βολής και δεν αστόχησε. Η ομάδα του Αγρινίου συνέχισε να πιέζει την Βέροια μετά το γκολ, όμως το ημίχρονο βρήκε τους δύο αντιπάλους στο 2-0.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ήταν αισθητά καλύτεροι στο παιχνίδι τους, προσπάθησαν να φτάσουν στο γκολ που θα διατηρούσε τις ελπίδες τους, όμως ο Καπρετάνος δεν τα κατάφερε και έτσι μοιραία έγιναν οι πρώτοι ποδοσφαιριστές που γεύθηκαν το πικρό ποτήρι του υποβιβασμού.

Διαιτητής:Σκουλάς (Θεσσαλίας)

Κίτρινες: Ρέι, Ρότσα – Στόιτσεφ,

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης, Κούσας, Χαντάκιας, Μύγας, Ρότσα, Μπράβο, Παπάζογλου (71' Κουτρομάνος), Ρόσα, Ρέι (62' Μουνιός), Λόπες, Μαρκόβσκι (69' Παπαδόπουλος).

ΒΕΡΟΙΑ: Καντιμοίρης, Καλί, Αντονιάν, Βασιλαντωνόπουλος, Ασίγκμπα, Σουλέ (53' Λινάρδος), Τομάς, Κάλβο (78' Παπαδόπουλος), Σαρπόνγκ, Καπετάνος, Στόιτσεφ (67' Μίλιεβιτς).

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!