«Επίθεση» ΑΕΛ σε Βεργέτη!

Με μία άκρως επιθετική ανακοίνωση η ΠΑΕ ΑΕΛ σχολίασε τον ορισμό ενός εκ των βοηθών διαιτητή στο προσεχές παιχνίδι με Ατρόμητο.

Όπως αναφέρει η θεσσαλική ομάδα πρόκειται για συγγενή του προπονητή του Αστέρα Τρίπολης, Στάικου Βεργέτη, από τον οποίο οι «βυσσινί» έχουν παράπονα από προηγούμενα παιχνίδια.

Η ανακοίνωση:

«Η ΠΑΕ ΑΕΛ διαμαρτύρεται εντονότατα για το ορισμό από τους κ.κ. Τριτσώνη και Κουκουλάκη ως βοηθού διαιτητή του Βεργέτη από τον σύνδεσμο Αρκαδίας στον αγώνα με τον Ατρόμητο.

Ο Βεργέτης υπήρξε ο αποκλειστικά υπαίτιος της ήττας της ΑΕΛ στον αγώνα Α' γύρου με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο, όπου ανέκοψε τους ποδοσφαιριστές μας με τρια ανύπαρκτα οφσάιντ, ενώ το σκορ του αγώνα ήταν 1-1 και ήθελε 20 λεπτά να λήξει.

Ο ίδιος την αμέσως επόμενη Κυριακή ήταν διαιτητής στον αγώνα των Κ20 Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΛ , όπου η ΑΕΛ κέρδιζε 0-2 στο πρώτο ημίχρονο και αυτός με πρωτοφανείς διαιτητικές υποδείξεις οδήγησε την ομάδα μας σε ήττα, με αποτέλεσμα η ομάδα μας να εκδώσει επίσημη ανακοίνωση διαμαρτυρίας και είχε και εντονότατο επεισόδιο με τον κ. Κούγια.

Ο Βεργέτης είναι συγγενής του προπονητή του Αστέρα Τρίπολης Στάικου Βεργέτη».