Τα… χάλασε στο τέλος ο Ολυμπιακός, 3-2 τη Βέστερλο!

Καλή εικόνα έδειξε για περίπου 80 λεπτά ο Ολυμπιακός όταν και προηγήθηκε 3-0 τη Βέστερλο για να υποστεί black out στο τέλος και να δει τους Βέλγους να μειώνουν για το τελικό 3-2.

Μετά την ισοπαλία του απέναντι στην Γάνδη, ο Ολυμπιακός κατάφερε να επικρατήσει της Βέστερλο με 3-2, δείχνοντας δύο πρόσωπα. Στο πρώτο μέρος ήταν εξαιρετικός και έχασε αρκετές ευκαιρίες για να καταφέρει να ανοίξει τελικά το σκορ στο 39’ από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πουλίδο.

Στο 62΄ο Ανδρούτσος έκανε το 2-0 για τους πρωταθλητές Ελλάδας οι οποίοι ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 65’ με γκολ του Ιντέγιε. Παρόλα αυτά, στα τελευταία λεπτά η εικόνα της ομάδας του Βίκτορ Σάντσες δεν ήταν καλή.

Στο 82’ η Βέστερλο μείωσε σε 3-1 για να πετύχει και δεύτερο τέρμα στο 90’ με γκολ του Ντε Σαλέρ απειλώντας μάλιστα ακόμα και με ισοφάριση στο τέλος.

Παναθηναϊκός: «Πρώτος στόχος της Σπόρτινγκ ο Φώτης Ιωαννίδης»
Παναθηναϊκός: «Βόμβα» από Τουρκία - «Συνάντηση Αλαφούζου με Μπουλούτ»
Παναθηναϊκός AKTOR: Αποθέωση για τον Εργκίν Αταμάν - «Τον αναγέννησε από τις στάχτες του»
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ: Οι διαιτητές του Game 5 στο ΟΑΚΑ