Όσο έπρεπε ο Ολυμπιακός, 3-0 τον Πανιώνιο (photos)

Άνετο απόγευμα είχε ο Ολυμπιακός στην πρεμιέρα του στο πρωτάθλημα επικρατώντας 3-0 του Πανιωνίου στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Εξ αρχής ο Ολυμπιακός ήταν το απόλυτο φαβορί απέναντι στον Πανιώνιο, και αυτό αποδείχθηκε περίτρανα στον αγωνιστικό χώρο του «Γ. Καραϊσκάκης». Εκεί η ομάδα του Μάρκο Σίλβα πήρε με άνετο τρόπο τη νίκη επικρατώντας 3-0 για να μπει με το… δεξί στο φετινό πρωτάθλημα όπου θέλει να υπερασπιστεί τον τίτλο του.

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και από το ξεκίνημα έδειξαν πως αναζητούσαν το γρήγορο τέρμα που θα… έλυνε τα πόδια της ομάδας και θα έδιωχνε το άγχος.

Αυτό, ήρθε στο 25ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Ντουρμάζ έκανε ωραία σέντρα στον Φορτούνη ο οποίος με κοντρόλ και σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ για το 1-0. Το κοντρόλ ενδέχεται να είναι και με το χέρι, ωστόσο ακόμα και από τα ριπλέι, αυτό δεν ήταν ξεκάθαρο.

Στη συνέχεια, ο ρυθμός έπεσε με τον Ολυμπιακό να ελέγχει στο έπακρο τον αγώνα και να μην απειλείται παρά ελάχιστα από την ομάδα της Νέας Σμύρνης. Στο δεύτερο μέρος ο Πανιώνιος είχε σημαντική ευκαιρία στο 52’ με δυνατό σουτ του Μπακασέτα το οποίο απέκρουσε ο Ρομπέρτο.

Όλα, τελείωσαν στο 72’ όταν ο Μπουχαλάκης έκανε το σουτ, το οποίο κόντραρε στον Χατζηισαΐα και κατέληξε στα δίχτυα του Παπαδόπουλου που είχε πέσει στην αντίθετη πλευρά. Το σκορ πήρε ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις στις καθυστερήσεις όταν ο Ντοσεβί με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 3-0.

8 PHOTOS
Προλαβαίνετε να τα δείτε; Τα 100 καλύτερα γκολ στην Ευρώπη τη φετινή σεζόν! (video)
Ευρωλίγκα: Απέσυραν το βίντεο με την «τάπα» στον Παππά! (photo)
Ολυμπιακός: «Όπλο» για Μπάμπα ο Γκαρθία
ΑΕΚ: Επικές ατάκες Μελισσανίδη σε Βράνιες! «Εγώ έχω φτιάξει τα τρελάδικα»!