Παναιτωλικός: Μόνο ο Μπεχαράνο εκτός

Ο Παναιτωλικός επέστρεψε στις προπονήσεις την Τρίτη (28/04) με τον Βολιβιανό μπακ να είναι ο μοναδικός που είχε θέση στο απουσιολόγιο του Μάκη Χάβου.

Εβδομάδα… ξεκούρασης αναμένεται να είναι αυτή που ξεκίνησε για τον Παναιτωλικό, μια και οι Αγρινιώτες δεν έχουν αγωνιστικές υποχρεώσεις. Στο πρόγραμμα υπήρχε το ματς με τη Νίκη Βόλου, η οποία έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα, συνεπώς ο Χάβος δεν έχει λόγο να διεξάγει ιδιαίτερα δυνατές προπονήσεις. Την Τρίτη (28/04) όσοι αγωνίστηκαν στο ματς με τον Πλατανιά έκαναν αερόβιο τρέξιμο χωρίς τη μπάλα, ενώ οι υπόλοιποι έκαναν διαφορετικό πρόγραμμα.

Απόντας ήταν ο Μπεχαράνο που έκανε θεραπεία λόγω του προβλήματος που αντιμετωπίζει, ενώ οι συμπαίκτες του έκαναν παιχνίδι κατοχής της μπάλας και αγωνιστικό παιχνίδι τακτικής σε περιορισμένο χώρο. Η επόμενη προπόνηση για τον Παναιτωλικό είναι προγραμματισμένη για το απόγευμα της Τετάρτης (29/04), στις 17:00 στο Emileon.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»