ΟΦΗ: Οι 11+1 για Πανθρακικό

Ο Νίκος Αναστόπουλος καλείται να οδηγήσει τους Κρητικούς απέναντι στην ομάδα της Κομοτηνής έχοντας μετά βίας συμπληρώσει ενδεκάδα

Στα όριά τους έχουν φτάσει οι παίκτες του ΟΦΗ αλλά και ο Νίκος Αναστόπουλος, καθώς με δεδομένη την απαγόρευση της ΕΠΟ, καλούνται να υπερβούν εαυτούς σε κάθε αγωνιστική.

Οι Κρητικοί λοιπόν προέρχονται από την βαριά ήττα (4-1) στην Κέρκυρα και έχουν πλέον στρέψει το βλέμμα τους στο παιχνίδι με τον Πανθρακικό στο «Γεντί Κουλέ» την Τετάρτη (18/3). Ωστόσο, ο «αλενατόρε» καλείται να καταστρώσει τα πλάνα του έχοντας στη διάθεσή του τους… απολύτως απαραίτητους. Καθώς λοιπόν οι Τζορτζ, Δαμιανάκης και Φαζός είναι τραυματίες και ο Ροβίθης θα εκτίσει ποινή λόγω της αποβολής του στο ματς με τους Φαίακες, απέμειναν μόλις 12 ποδοσφαιριστές για το ματς της εξ αναβολής 26ης αγωνιστικής.

Αναλυτικά, στη διάθεση του Αναστόπουλου είναι οι εξής ποδοσφαιριστές: Λόρια, Μπολάκης, Μακρής, Λαμπρόπουλος, Καλαϊτζιτς, Κουτσιανικούλης, Περογαμβράκης, Μαραθιανός, Αγριμάκης, Μανιδάκης, Μερεμπασβίλι, Μονιάκης.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»