Αστέρας Τρίπολης: Ήττα από Ντιναμό Δρέσδης

Με το… αριστερό άρχισαν τα φιλικά παιχνίδια του Αστέρα Τρίπολης στην περίοδο της προετοιμασίας, καθώς οι Αρκάδες ηττήθηκαν 1-0 από την Ντιναμό Δρέσδης.

Οι Πελοποννήσιοι εμφανίστηκαν «πιασμένοι» από τις συνεχόμενες προπονήσεις, στις πρώτες μέρες της προετοιμασίας, ωστόσο, έδειξαν θετικά σημάδια για τα… δεδομένα της εποχής. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Κομβάλιους στο 61ο λεπτό, στην μοναδική φάση που η άμυνα της ελληνικής ομάδας δεν λειτούργησε όπως θα έπρεπε.

Ο Ανδρέας Ζήκος άρχισε τον αγώνα με τους: Μπαντή, Λούι, Κυριακόπουλο, Ζησόπουλο, Γκοϊάν, Ουσέρο, Μηλιώτη, Κουρμπέλη, Μπακασέτα, Ντε Μπλάσις, Μπαράλες, ενώ αγωνίστηκαν και οι: Σανκαρέ, Φερνάντεζ, Κιτοκού, Παντελιάδης, Τσοκάνης, Παπαχρήστος, Μουνάφο, Τριανταφύλλης, Καστριτσέας.

Παναθηναϊκός AKTOR: Προπονήθηκε στη Stark Arena
Super League 2: Η Athens Kallithea είναι με το… ένα πόδι στη «μεγάλη» κατηγορία
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Επίσημο! Στις 25 Μαΐου στο Πανθεσσαλικό το Παναθηναϊκός – Άρης