Πανθρακικός: Φιλική νίκη των παλαιμάχων με 4-2

Ο πρόεδρος της ΠΑΕ, Δημήτρης Τζελέπης, βραβεύτηκε πριν την έναρξη του αγώνα που διεξήχθη στη μνήμη του Άγγελου Δημητριάδη

Οι παλαίμαχοι του Πανθρακικού επιβλήθηκαν με 4-2 των παλαιμάχων των ανεξάρτητων ομάδων Θεσσαλονίκης στο φιλικό που διεξήχθη στη μνήμη του Άγγελου Δημητριάδη. Μάλιστα, πριν την έναρξη του αγώνα τιμήθηκε και ο πρόεδρος της ΠΑΕ, Δημήτρης Τζελέπης.

Αναλυτικά το σχετικό δελτίο Τύπου αναφέρει: «Νίκη με 4-2 σημείωσε η ομάδα Παλαιμάχων Ποδοσφαιριστών του Πανθρακικού επί των Παλαιμάχων Ποδοσφαιριστών Ανεξαρτήτων Ομάδων Θεσσαλονίκης με σκορ 4-2 σε αγώνα που σημειώθηκε στα πλαίσια των Ελευθερίων Θράκης 2014 και στη  μνήμη του αδικοχαμένου ποδοσφαιριστή του Πανθρακικού, Άγγελου Δημητριάδη.

Οι ποδοσφαιριστές των ομάδων απέδειξαν για πολλοστή φορά πως τα μυστικά του ποδοσφαίρου δεν ξεχνιούνται ανεξαρτήτου ηλικίας και ότι τα αισθήματα που σου προκαλεί η ασπρόμαυρη μπάλα δεν μπορείς να τα ξεχάσεις. Όσον αφορά το σκορ μπορεί στο πρώτο ημίχρονο να μην σημειώθηκε κάποιο τέρμα αλλά στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστική στην επίθεση σημειώνοντας αρκετά γκολ και χάνοντας σπουδαίες ευκαιρίες. Τα γκολ για τους Κομοτηναίους πέτυχαν οι Τάσος Μαλούσης (2), Φώτης Κωνσταντινίδης και Ζόραν Στοϊνοβιτς.

Πριν την έναρξη της αναμέτρησης ο Πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ, κ. Δημήτριος Τζελέπης, βραβεύτηκε από τον Σύλλογο Παλαιμάχων Ποδοσφαιριστών Πανθρακικού».

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (04/05) - Με πλούσια δράση στην Ευρώπη
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (04/05) - «Δέος» για τον Ολυμπιακό
Άννα Κορακάκη: Εκτός τελικού στο αεροβόλο πιστόλι στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Σκοποβολής
Αντσελότι:« Αύριο ο Κουρτουά, με Μπάγερν θα παίξει ο Λούνιν»