Νίκησε (1-0) Πλατανιά ο Πανιώνιος (photos)

Με εκτέλεση πέναλτι του Μιλοβάνοβιτς ο Πανιώνιος νίκησε 1-0 τον Πλατανιά σε φιλικό παιχνίδι.

Οι «κυανέρυθροι» κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση των μαχητικών Κρητικών στο 85' με πέναλτι που κέρδισε ο Δημήτρης Κολοβός και το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ντέγιαν Μιλοβάνοβιτς.

Οι συνθέσεις των ομάδων :

Πανιώνιος: Ανέστης (46'Γιαννακόπουλος), Κούρντι (60'Σπυρόπουλος), Κούρος (50'Γιαννούλης), Λαμπρόπουλος (75'Αυλωνίτης), Ανδράλας (60'Κουλουχέρης), Ρόκας (80' Καλαιτζίδης), Γουνδουλάκης (60'Μιλοβάνοβιτς), Σάμαρης (46' Μενδρινός), Ντούνης (60'Κολοβός), Οκόγιε (75'Δρόσος), Αραβίδης.

Πλατανιάς: Κηπουρός, Αργυρόπουλος, Ντόε, Τζανής, Κανακούδης, Καλάιτζιτς, Γκονζάλεζ, Ουκάρ, Έγκελμανς, Αναστασάκος, Μαρτσάκης. Aγωνίστηκαν και οι: Λαζαρίδης, Δημήτρης, Παληογιώργος, Κουρτεσιώτης, Δέντσας, Μιρτσέτα, Ακιλέρα, Μαραγκουδάκης, Τσοντάκης, Αρμίτι, Δράμι.

Επόμενη φιλική αναμέτρηση για τον Πανιώνιο την Κυριακή με αντίπαλο τον Λεβαδειακό. Το παιχνίδι θα γίνει στη Νέα Σμύρνη στις 19:30.

Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη