Απειλή για ΟΦΗ από Κασμερίδη, Σταυρακάκη

Την Τρίτη (24/04) στις 12:00 στα γραφεία της ΕΠΟ είναι προγραμματισμένη η εκδίκαση της υπόθεσης των Κασμερίδη και Σταυρακάκη.

Η κρητική ομάδα οφείλει συνολικά και στους δύο ποδοσφαιριστές ένα ποσό που αγγίζει τις 80.000 ευρώ, με τους Κασμερίδη και Σταυρακάκη να ζητούν την κατάπτωση της εγγυητικής επιστολής.

Η εκδίκαση ήταν να γίνει στις 27 Μαρτίου, ωστόσο λόγω του σοβαρού κίνδυνου υποβιβασμού του ΟΦΗ, οι δύο ποδοσφαιριστές είχαν ζητήσει και είχαν πάρει αναβολή επανεξέτασης της υπόθεσης, η οποία τελικά θα γίνει αύριο (24/04) στην ΕΠΟ στις 12:00.

Η διοικούσα επιτροπή της κρητικής ομάδας δεν έχει βρει λύση ακόμη με τους δύο ποδοσφαιριστές, με το χρόνο να πιέζει. Σε περίπτωση, πάντως, που βρεθεί η «χρυσή τομή», τότε Κασμερίδης και Σταυρακάκης θα ζητήσουν ματαίωση του δικαστηρίου.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»