«Στέλνουν» Στάνκου στον Ολυμπιακό οι Τούρκοι (photos+video)

Τον Μπόγκνταν Στάνκου «στέλνει» στον Ολυμπιακό δημοσίευμα από την Τουρκία, στη θέση του Καζίμ, για τον οποίο οι «ερυθρόλευκοι» δεν θα ενεργοποιήσουν την οψιόν αγοράς.

Πολύ πιθανό είναι το σενάριο, σύμφωνα με δημοσίευμα τουρκικής ιστοσελίδας, να φορέσει τη φανέλα του Ολυμπιακού ο Ρουμάνος επιθετικός της Γαλατασαράι, Μπόγκνταν Στάνκου.

Το συμβόλαιο του 24άχρονου φορ, ο οποίος φέτος αγωνίστηκε ως δανεικός στην Ορντουσπόρ, του Έκτορ Ραούλ Κούπερ, εκπνέει το καλοκαίρι του 2015 και σύμφωνα με την ιστοσελίδα, «fotomac», δεν βρίσκεται στα πλάνα του Φατίχ Τερίμ, ο οποίος θα παραμείνει και τη νέα σεζόν στη Γαλατά.

Φέτος, στην Όρντουσπορ, όπου διανύει την καλύτερη σεζόν της καριέρας του, έχει αγωνιστεί σε 31 παιχνίδια και έχει πετύχει δέκα γκολ, ενώ έχει «βγάλει» και πέντε ασίστ.

Έχει φορέσει, τέλος, τη φανέλα της Εθνικής Ρουμανίας 15 φορές, ενώ αντιμετώπισε την αντίστοιχη της Ελλάδας, τον Νοέμβριο του 2011, στο φιλικό παιχνίδι, στην Αυστρία, όπου η «γαλανόλευκη» έχασε με 3-1.

90

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα