Super League 2: Βήμα σωτηρίας για τον Μακεδονικό (Video)

Super League 2: Σπουδαία νίκη στις καθυστερήσεις (1-0) πήρε ο Μακεδονικός απ’ τον Αλμωπό Αριδαίας – Αποτελέσματα, πρόγραμμα και βαθμολογία.

Για την 19η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Super League 2, ο Μακεδονικός πήρε σημαντική νίκη. Υποδέχτηκε τον Αλμωπό Αριδαίας και επιβλήθηκε 1-0 με γκολ που πέτυχε ο Τοσυκάνης στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων! Δίνοντας πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του για τη σωτηρία.

Παράλληλα, διεξαγόταν και το ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής, με το Νίκη Βόλου-ΑΕΛ ενώ ήταν στο 1-2 στο 48’, να διακόπτεται οριστικά λόγω επεισοδίων των οπαδών.

15. Απόλλων Λάρισας 4 -16αγ.

* Αφαιρούνται τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ.

* Αφαιρούνται επιπλέον τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ.

* Μετά την αποχώρηση της ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας από το πρωτάθλημα Betsson Super League 2 2022-2023 στις 15/03/2023 και σύμφωνα με τον ΚΑΠ, από την 15η αγωνιστική και έως τη λήξη της διοργάνωσης όλοι οι αγώνες της εν λόγω ΠΑΕ κατοχυρώνονται υπέρ της αντιπάλου ομάδας αυτής με σκορ 3-0.

Χάντμπολ: Έως το 2026 στο «τιμόνι» της ΑΕΚ ο Μπουζόν
Ολυμπιακοί Αγώνες: «Άκυρο» σε Ρώσους και Λευκορώσους εθελοντές λόγω ασφάλειας
Ντιέγκο Μαραντόνα: Σκέψεις μεταφοράς των λειψάνων του στο Μπουένος Άιρες
Μεταγραφές, Αναντολού Εφές: Μόνιμος… κάτοικος Κωνσταντινούπολης ο Λάρκιν (video)