Super League 2: Ισοπαλία σε εκπληκτικό ματς για ΠΑΟΚ Β και Μακεδονικό (Video)

Super League 2: Εκπληκτικό 3-3 ανάμεσα σε ΠΑΟΚ Β και Μακεδονικό, με τον «δικέφαλο» να έχει πολλά παράπονα απ’ τη διαιτησία.

Εκπληκτικό ματς στην Ευκαρπία για την 15η αγωνιστική της Super League 2. Ο ΠΑΟΚ Β αντιμετώπισε τον Μακεδονικό, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 3-3. Η ισοφάριση ήρθε στο τέλος για τους «πράσινους», ενώ ο «δικέφαλος» διαμαρτύρεται έντονα για το πέναλτι που καταλογίστηκε.

Ο ΠΑΟΚ Β άνοιξε το σκορ μόλις στο 6’ με τον Δαρέλα με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Ο Μακεδονικός πήρε τα ηνία και απείλησε, μέχρι να έρθει το 35ο λεπτό όταν ο Σιατραβάνης ανατράπηκε απ’ τον Σελιμάι με το πέναλτι να υποδεικνύεται. Ο Τσουκάνης ανέλαβε την εκτέλεση και ισοφάρισε 1-1.

Ο «δικέφαλος» με τον Χατζηστραβό στο 53’ πήρε εκ νέου προβάδισμα με 2-1. Επτά λεπτά μετά ο Λισγάρας είχε κεφαλιά στο δοκάρι για τον Μακεδονικό, ο οποίος ισοφάρισε στο 65’ με τον Γκέντσογλου να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με τη δική του κεφαλιά.

Στο 80’ ήρθε η φάση που έφερε τις διαμαρτυρίες του ΠΑΟΚ Β. Ο διαιτητής Τομαράς υπέδειξε πέναλτι για ανατροπή, με τον «δικέφαλο» να φωνάζει θεωρώντας πως ο παίκτης του Μακεδονικού έπεσε πάνω στον αντίπαλό του. Ο Τσουκάνης που κέρδισε το πέναλτι ανέλαβε την εκτέλεση και στο 81’ έγινε το 2-3.

Το συναρπαστικό ματς έκρυβε κι άλλες συγκινήσεις πάντως, καθώς στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο ΠΑΟΚ Β ισοφάρισε στο τελικό 3-3 με τον Χατζηστραβό να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Μπαλωμένος, Σελιμάι (Τσοπούρογλου 46'), Τασιούρας, Παναγιώτου, Κωττάς, Ουεντραόγκο, Νινούα (Μορικέλι 63'), Δαρέλας, Μπράντονιτς, Πανίδης (Σπυρίδης 72'), Γκορντεζιάνι (Χατζηστραβός 46').

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Αμανατίδης): Γουναρίδης, Μπρατσιάνη, Λισγάρας, Σαραγιώτης, Τσουκάνης, Παναγιωτούδης, Γκέντσογλου, Κραγιόπουλος (Λεωνιδόπουλος 59'), Σιατραβάνης, Ζαφειράκης, Σιμόνι (Μιλισάβλιεβιτς 73').

Μεταγραφές, Ντόρτμουντ: Τέλος ο Ρόις - Αποχωρεί στο τέλος της σεζόν