Super League 2: Ένσταση η Ρόδος μετά την πεντάρα από τη Ζάκυνθο

Η Ρόδος κατέθεσε ένσταση κατά του κύρους του αγώνα με τη Ζάκυνθο.

Η Ρόδος υπέστη βαριά ήττα στη Ζάκυνθο με 5-0, αλλά κατέθεσε ένσταση κατά του κύρους του αγώνα.

Όπως αναφέρεται στην ανακοίνωση των «ελαφιών» κατατέθηκε ένσταση στο ημίχρονο, καθώς όπως υποστηρίζουν, οι γηπεδούχοι δεν χρησιμοποίησαν τον προβλεπόμενο αριθμό των Ελλήνων παικτών.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Δυστυχώς είναι πάγια τακτική και απόφαση μας να μην ασχολούμαστε με τις λανθασμένες αποφάσεις των αντιπάλων ομάδων.

Για τον αγώνα με τη Ζάκυνθο όμως η αντίπαλη ομάδα δεν ακολούθησε ούτε τα σταθερά και πάγια! Χρησιμοποιώντας λιγότερους από τον νόμιμο και σωστό αριθμό Ελλήνων ποδοσφαιριστών, παραβίασε την προκήρυξη και το πρωτάθλημα. Για το λόγο αυτό η ΡΟΔΟΣ στο ημίχρονο κατέθεσε ένσταση. Σημειωτέον πως γι άλλη μια Κυριακή ο διαιτητής δε κατάφερε να ξεφύγει από το πάθος εναντίον της ομάδας μας κατακυρώνοντας δύο γκολ που ήταν οφ σάιντ.

Η προσπάθεια να διατηρήσουμε δυνάμεις και την αγωνιστικότητα, αρχίζουν από αύριο. Όσοι ήταν βοηθοί ή οτιδήποτε άλλο του προηγούμενου προπονητή αποχωρούν από την ομάδα. Νέο αίμα έρχεται και φυσικά Ροδίτες!»

Σοκ στο ελληνικό βόλει: Η Πέννυ Ρόγκα ανακοίνωσε ότι έχει καρκίνο
ΑΕΚ: Πάνω 3.000 επισκέπτες την πρώτη εβδομάδα στο Μουσείο Ιστορίας