Super League 2: Το πέναλτι της Βέροιας για το οποίο φωνάζει η Νίκη Βόλου (video)

Δείτε τη φάση του πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα στο Πανθεσσαλικό.

Η Βέροια κατάφερε να φύγει αλώβητη από το Πανθεσσαλικό, παίρνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) απέναντι στη Νίκη Βόλου, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 95ο λεπτό.

Η Βέροια προηγήθηκε με τον Ράμος στο 30’, ωστόσο η Νίκη Βόλου με αντεπίθεση διαρκείας, έφτασε στο γκολ της ισοφάρισης με τον Τζοβάρα στο 36′, ενώ πέτυχε την ανατροπή στο 81ο λεπτό με τον Τσουκαλά.

Οι παίκτες της Βέροιας, ωστόσο κέρδισαν πέναλτι στην τελευταία φάση του αγώνα, στο 95΄, στο οποίο ευστόχησε ο Πασάς για το τελικό 2-2.
στο 95ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πασά, πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Οι «κυανόλευκοι» διαμαρτύρονται έντονα για τη φάση.

Δείτε σε βίντεο την επίμαχη φάση…

Μίλτος Τεντόγλου: «Σίγουρα στα μετάλλια στο Παρίσι, οι Τζαμαϊκανοί θέλουν να με... φάνε»
Ολυμπιακός – ΑΕΚ: «Μέσα» ο Καμπράλ, εκτός οι Μασούρας και Ναβάρο – Η αποστολή του Μεντιλίμπαρ
Ολυμπιακός – ΑΕΚ: «Είμαστε πρώτοι, δεν υπάρχουν δικαιολογίες» - Οι δηλώσεις Αλμέιδα για το ντέρμπι
Στέφανος Τσιτσιπάς: Με «καταιγιστικό» τρόπο στα προημιτελικά της Ρώμης - Έχασε μόλις τρία games!