Super League 2: Έσωσε τον ΠΑΟΚ Β' ο Ίνγκασον (photos)

Με σκόρερ τον Ίνγκασον ο ΠΑΟΚ Β' πήρε τον πρώτο του βαθμό στην Super League 2 καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος (1-1) με τον Πανσερραϊκό εντός έδρας

Ισόπαλοι (1-1) στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Super League 2 αναδείχθηκαν ΠΑΟΚ Β' και Πανσερραϊκό, με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να παίρνει τον πρώτο της βαθμό στην διοργάνωση καθώς στην πρεμιέρα είχε ηττηθεί από τον Ολυμπιακό Β', ενώ για τον Πανσερραϊκό ήταν ο δεύτερος βαθμός μετά την ισοπαλία κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου.

Ο Κανίς άνοιξε το σκορ για την ομάδα των Σερρών στο 27ο λεπτό για να ισοφαρίσει σε 1-1 ο Ίνγκασον στο 52΄.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με τον Κανίς στο 27ο λεπτό, ωστόσο ο Ίνγκασον έφερε το ματς στα ίσα στο 53’ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γαϊτανίδη.

Οι «ασπρόμαυροι» είχαν μερικές καλές στιγμές στο υπόλοιπο του αγώνα αλλά δεν κατάφεραν να παραβιάσουν ξανά την εστία του Καβουσάκη, με αποτέλεσμα το 1-1 να είναι και το τελικό σκορ.

ΠΑΟΚ Β (Πάμπλο Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Ίνγκασον, Αποστολόπουλος, Καλουτσικίδης (80’ Μελετίδης), Γιαξής, Γκορντεζιάνι (80’ Πανίδης), Χατζηστραβός, Σαλαμούρας (80’ Τσοπούρογλου), Παναγιώτου, Γαϊτανίδης (64’ Σπυρίδης), Κουλούρης (69’ Τζίμας).

Πανσερραϊκός (Ζεράρ Σαραγόσα): Καβουσάκης, Ζέρης, Δημητρίου, Κρητικός, Κόντρι, Ανάκογλου, Κανίς, Γιανναράκης, Μαρκιόνι, Πίντο, Μέσι.