ΟΦΗ-Δόξα Δράμας 3-0: Πεντοζάλη για Super League!

Ο ΟΦΗ πέτυχε την τρίτη του συνεχόμενη νίκη του επικρατώντας της Δόξας Δράμας με 3-0 και παρέμεινε σε τροχιά ανόδου.

Ο ΟΦΗ νίκησε 3-0 τη Δόξα Δράμας στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» του Ηρακλείου, στην εξ αναβολής αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 9η αγωνιστική της Football League. Μετά το αποτέλεσμα αυτό, οι Κρητικοί πλησίασαν στο -2 την δεύτερη της βαθμολογίας Παναχαϊκή. Τα τέρματα που χάρισαν το «τρίποντο» στους γηπεδούχους σημείωσαν οι Μάνος (30΄, 37΄) και Κουτσιανικούλης (57΄).

ΟΦΗ – Δόξα Δράμας 3-0
ΣΚΟΡΕΡ: 30′, 37′ Μάνος σουτ, 57′ Κουτσιανικούλης σουτ
ΟΦΗ (Παπαδόπουλος): Στρέζος, Φαζός, Νάστος, Λεάλ (73′ Παπατόλιος), Μάνος, Παπαστεριανός, Κομεσίδης, Κοιλιάρας (89′ Μονιάκης), Μπολάκης, Κουτσιανικούλης (83′ Πουρτουλίδης), Ποτουρίδης.
Δόξα Δράμας (Διγκόζης): Μένκα, Γκότοβος, Όστοϊτς, Σπυρόπουλος (35′ Αρναρέλλης (75′ Μαρκόπουλος), Πεταυράκης, Νατσιόπουλος, Κάσες, Ματσούκας (46′ Λίτσκας), Μπαικαρά, Κουσκουνάς, Ριζογιάννης.

Δείτε την βαθμολογία στο image gallery:

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»