Αιγινιακός –Ζάκυνθος 1-0

Νίκη οξυγόνο για τον Αιγινιακό που επικράτησε 1-0 της Ζακύνθου, για την 2η αγωνιστική των playoutτης FootballLeague.

Ο Αιγινιακός  βρίσκεται στην 4η θέση με πέντε βαθμούς, τους τρεις πρώτους που έχουν έξι. Η Ζάκυνθος, ξεκίνησε τα play off, ως φαβορί, αλλά σε δύο σερί ήττες, τα πράγματα δυσκολεύουν.

Η Ζάκυνθος, κατέβηκε για τον βαθμό της  ισοπαλίας. Η  καλή αμυντική λειτουργία,  κράτησε μακριά  τους επιθετικούς του Αιγινιακού, στην μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Στο 43’ ο Καλλιβωκάς ανέτρεψε τον Καζάκη και ο διαιτητής έδειξε πέναλτι . Την εκτέλεση από τα έντεκα βήματα ανέλαβε ο Γιαζιτζόγλου σημειώνοντας το 1-0 στο 44'.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αιγινιακός, εχασε σημαντικές ευκαιρίες για να κλειδώσει από νωρίς το τρίποντο με τους Καζάκη  Ζούρκο  και Μπονίγια  .
Οι συνθέσεις:
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Άγγελος Διγκόζης): Τόλιος, Γιαζιτζόγλου, Αραμπατζής, Λιόλιος, Ροντρίγκο, Πολύζος, Φαμπίνιο, Ζούρκος (73' Φερέιρα), Μπονίγια (58' Πέντα), Γουέλκαμ, Καζάκης (81' Ρίκκα).

ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Ντάνι Ακίνο): Πολίτης, Κυριακίδης, Στασινόπουλος, Κρισμάρεβιτς, Καλλιβωκάς, Καμπούρης (58' Βυθούλκας), Οικονόμου (79' Τηλιόπουλος) Μπλέτσας, Βαρέλα, Πιτταράς (79' Κουτσούκης), Κρολ.

Κλοπ: Άνοιξε Instagram με συγκινητικό μήνυμα προς τον κόσμο της Λίβερπουλ - «Ήταν μια ερωτική σχέση»
AEK: Η όμορφη «κιτρινόμαυρη» ιστορία του Τάσου με τη φανέλα του Σαμπανάτζοβιτς
Γκιώνης: Συγκλονιστική φωτογραφία με την ελληνική σημαία μετά την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες