Ηρακλής – Αγροτικός Αστέρας 1-0

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το 1-0, ο Ηρακλής επικράτησε του Αγροτικού Αστέρα στην φιλική αναμέτρηση, που πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της διακοπής του πρωταθλήματος της Football League.

Η αναμέτρηση διεξάχθηκε στις εγκαταστάσεις της Μικράς, σε δυο ημίχρονα, με διάρκεια 60’ το καθένα. Οι γηπεδούχοι έδειξαν ότι βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση και φανερά καλύτεροι από του φιλοξενούμενους. Ωστόσο, το γκολ για τον «Γηραιό» που έκρινε το ματς, σημείωσε ο Γιάννης Πασάς στο 28’, το οποίο και διατήρησαν οι «κυανόλευκοι» μέχρι το τέλος του αγώνα.

Το θετικό και για τις δυο ομάδες είναι ότι οι προπονητές είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν πολλά σχήματα και τακτικές, αλλά και να δώσουν χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές. Παράλληλα, μπόρεσαν να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα από την κατάσταση που βρίσκονται οι ομάδες, αλλά και να εντοπίσουν αδυναμίες που υπάρχουν.

Ηρακλής (α’ ημίχρονο): Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Βαλεριάνος, Καρασαλίδης, Μπαρτολίνι, Ιντζόγλου, Πουρτουλίδης(30’ Στάμου), Ρομάνο, Πασάς, Τσιλιγκίρης, Λουκίνας.

Β’ ημίχρονο: Γιαννίκογλου (90’ Λαδάς), Κυριακίδης, Σαραμαντάς (105’ Καλφούντζος), Τσότρας (105’ Καρακώστας), Ρουγκάλας, Ζαμπάζης, Τόσκας (90’ Μουχάλης), Τσιλιανίδης (90’ Αγγελούδης), Κάσσος, Σιατραβάνης Περόνε(105’ Στεφανίδης).

Αγροτικός Αστέρας (Α΄ημίχρονο): Βοσνιάδης( 42΄ Γιώτας), Dojkic, Σκλιοπίδης, Καρακατσάνης, Τριανταφυλλίδης, Παλάσκας, Τσεμπερίδης, Καραντασιάδης, Στεφανίδης, Βελλίνης, Αθανασιάδης (30΄ Κουρέλλας).

Στο δεύτερο 60λεπτο αγωνίστηκαν οι: Γιώτας (21΄ Ταταρίδης), Θεοδωρίδης, Χιντζίδης, Καθάριος, Milic, Καρυπιάδης (53΄ Εππας), Σαμουηλίδης, Γεωργιάδης, Καπίας, Nastevki (47΄ Λάμπρου), Καραμπάς (51΄ Μήτσιος).

Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Οι διαιτητές για το Game 4 στο ΣΕΦ