Φωκικός-Ζάκυνθος 1-2

Ολική ανατροπή στην Άμφισσα, με την Ζάκυνθο να κερδίζει εκτός έδρας τον Φωκικό με 2-1.  Ο Φωκικός προηγήθηκε νωρίς στο σκορ και έδειξε ότι ήταν ικανή για την έκπληξη. ΟΙ νησιώτες δεν το έβαλαν κάτω,  στο δεύτερο ημίχρονο ισοφάρισαν και στην συνέχεια πέρασαν μπροστά στο σκορ.

..

Με μαύρα περιβραχιόνια αγωνίσθηκαν οι φιλοξενούμενοι, λόγω του θανάτου του ιστορικού Προέδρου της ομάδας Διονύση Καπανδρίτη. Το πένθος θα το διατηρήσουν ως το τέλος της σαιζόν. Τηρήθηκε και ενός λεπτού σιγή λίγο πριν το ξεκίνημα.

Λίγος κόσμος  στο γήπεδο, λόγω της βροχόπτωσης

Φωκικός και Ζάκυνθος πάλεψαν, για την νίκη. Ο Φωκικός ήθελε την νίκη, για να αυξήσει τις λιγοστές  ελπίδες που έχει για παραμονή. Η Ζάκυνθος, επέστρεψε στις νίκες μετά την συντριβή στο Αιγίνιο.

Ο Φωκικός καλύτερος στο πρώτο εικοσάλεπτο. Από το 30 και μετά οι νησιώτες πίεσαν για την ισοφάριση

Το σκορ, άνοιξε μόλις στο 4’ . Ο Καλλέργης  με απευθείας εκτέλεση φάουλ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η Ζάκυνθος, απείλησε με Οικονόμου και με Πλαβούκο, για την ισοφάριση. Στο 68, ο Ευθυμιάδης, εκτέλεσε φάουλ, ο Καντούτσης του Φωκικού στέλνει άθελα του τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.  Στο 79’ ο Καλλιβωκάς με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βαρέλα έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του .

Φωκικός (Λεωνίδας Τσιγαρίδας): Αμουτζάκης, Καντούτσης, Μπολμποσιάν, Σκαρίμπας (81' Ζαρκάδας), Καλλέργης, Γεωργουσόπουλος (88' Χαλιώτης), Ευαγγελιδάκης, Μαρκάκης, Ντούνης (75' Ζαχαρόπουλος), Κασνέτση, Χαντάκιας.

Ζάκυνθος (Ντάνι Ακίνο): Ξενοδόχοφ, Τσόπελας, Νόνης, Ουνγιαλίδης, Καλλιβωκάς, Οικονόμου (90+2' Πιτταράς), Ευθυμιάδης, Βαρέλα (83' Πέττας), Κρολ, Κρισμάρεβιτς, Πλαβούκος (62' Παπαδημητρίου).

Άρης - ΠΑΟΚ: Πορεία χιλιάδων οπαδών - Ισχυρές αστυνομικές δυνάμεις σε όλη την πόλη (vid+pics)
Ατρόμητος: Το «αντίο» του Τζαβέλλα στην Εθνική Ελλάδας και το μήνυμα των Περιστεριωτών
Άρης - ΠΑΟΚ, Τόμας Κεντζιόρα: «Θέλουμε να είμαστε πρωταθλητές»
ΑΕΚ: Ζητά την προσοχή των οπαδών - «Το γήπεδο είναι περιουσία όλων»