Αναγέννηση Καρδίτσας - Φωκικός 4-0 (photos)

Μία άνετη νίκη-ανάσα πανηγύρισε η Αναγέννηση Καρδίτσας κόντρα στον Φωκικό με το ευρύ 4-0

Με αυτό το... τρίποντο οι «κιτρινόμαυροι» ανέβηκαν στους 16 βαθμούς και την ένατη θέση, ενώ ο Φωκικός παραμένει ουραγός στον βαθμολογικό πίνακα του Βορείου Ομίλου της Football League.

Μετά από ένα πρώτο μισάωρο χωρίς μεγάλες ευκαιρίες. Στο 32' όμως οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα. Ο Τζέκος μετά από πάσα του Δημόπουλου νίκησε τον Αμουτζάκη για το 1-0.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Τζέκος έκανε κεφαλιά-πάσα για τον επερχόμενο Μαυριά ο οποίος έγραψε το 2-0. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μπουν στο ματς, αλλά το σουτ του Καλλέργη σταμάτησε στο δοκάρι του Κουτσόπουλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έφτασαν σε δύο ακόμα γκολ. Στο 52' ο Γκουγκούδης έφτασε στο 3-0 μετά από σουτ του Σαΐν στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 68' έμελλε να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα με τον Γκουγκούδη να σεντράρει και τον Ευαγγελιδάκη να στέλνει άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 4-0.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Κουτσόπουλος, Σάββας, Δημόπουλος, Φωτιάς, Οικονόμου, Νίκιτς (73' Κουλίδης), Μαυριάς (46' Γκουγκούδης), Σαΐν, Τζέκος, Μπιτέλης (63' Μίχος)

Φωκικός (Λεωνίδας Τσιγαρίδας): Αμουτζάκης, Δημητρίου, Καλλέργης, Γεωργουσόπουλος, Ευαγγελιδάκης, Μαρκάκης, Ζαχαρόπουλος, Πολυχρονάκης (55' Σκαρίμπας), Ζαρκάδας (66' Χαλιώτης), Κασνέτσης, Κουλός (46' Ντάφλας)

Άρης - ΠΑΟΚ, Τόμας Κεντζιόρα: «Θέλουμε να είμαστε πρωταθλητές»
ΑΕΚ: Ζητά την προσοχή των οπαδών - «Το γήπεδο είναι περιουσία όλων»