Πιερικός - Λάρισα 0-0

Με το «λευκό» 0-0 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι του Πιερικού με την Λάρισα στην Κατερίνη - Με 10 ολοκλήρωσαν οι γηπεδούχοι, ελέω αποβολής του Μπουζούκη

Σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι, η ομάδα της Κατερίνης πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στην ΑΕΛ (0-0) αγωνιζόμενη περίπου 25 λεπτά με παίκτη λιγότερο, καθώς αποβλήθηκε στο 68’ ο Μπουζούκης με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Οι Θεσσαλοί έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν ακόμα περισσότερο στα play offs, αλλά και οι «ασπρόμαυροι» να απομακρυνθούν από την επικίνδυνη ζώνη και να πλασαριστούν πιο ψηλά ενόψει play out.

Το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς… συγκινήσεις για τις δύο ομάδες, καθώς τα πολλά λάθη στην μεσαία γραμμή δεν επέτρεψαν στους ποδοσφαιριστές να παρουσιάσουν ένα θετικό πρόσωπο και ολοκληρώθηκε χωρίς κάποια αξιόλογη φάση απέναντι σε αντίπαλη εστία.

Στο δεύτερο, η Λάρισα πίεσε για να πετύχει το γκολ που θα της έδινε σαφές προβάδισμα, ωστόσο, στην καλύτερη στιγμή του παιχνιδιού, στο 56’ ο Μπόγιοβιτς δεν στόχευσε σωστά στην κεφαλιά και η μπάλα πέρασε άουτ, πάνω από το δοκάρι του Παπατολίκα, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έδιωξε με δυσκολία το μακρινό σουτ του Πίντο.

Πιερικός (Θ. Γράφας): Παπατολίκας, Λαμπάκης, Ντόσης, Καραγιαννίδης, Καρτσαμπάς, Μπαξεβάνος (60’ Παλιάτσιος), Τσιάρας, Μπουζούκης, Γιαννούλης (88’ Μπαστάνης), Μυστακίδης (93’ Γιαννόπουλος), Σταματής.

ΑΕΛ (Π. Τζαναβάρας): Αποστολίδης, Καρανίκας, Κουρτεσιώτης, Μελισσάς, Σαρακατσάνος, Πινδώνης, Νεμπεγλέρας, Γιάντσης (57’ Παμλίδης), Ενγκεσάν (46’ Πίντο), Περίκο (72’ Ριμπέιρο), Μπόγιοβιτς.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα, όπως σας τον πρόσφερε το Onsports...

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Live Streaming ο πέμπτος τελικός στην Α1 μπάσκετ Γυναικών
NBA: Δεν υπάρχει! Οι Νάγκετς έκαναν ζέσταμα με παντόφλες - Αυτός είναι ο λόγος (video)
Πέθανε ο δημοσιογράφος Στράτος Σεφτελής
Λιονέλ Μέσι: Οδήγησε με οργια στην ανατροπή την Ίντερ Μαϊάμι - Συνεχίζει στην κορυφή (video)