Άλιμος-Ηρακλής Ψαχνών 2-0

Ο Άλιμος κέρδισε 2-0 τον Ηρακλή Ψαχνών, για την 16η αγωνιστική της FootballLeague. Οι γηπεδούχοι πήραν μια εύκολη νίκη κόντρα στον Ηρακλή που δεν απείλησε σχεδόν σε καμία στιγμή του αγώνα.

Ο Άλιμος ήθελε την νίκη, όπως και ο Ηρακλής. Ο Άλιμος πίστεψε στην νίκη, όχι όμως και η ομάδα των Ψαχνών.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και έδειξαν τις «άγριες» προθέσεις τους . Μόλις στο 3΄ο Μπεριέκ με κεφάλια, απείλησε για πρώτη φορά. Στο 13’ ο Μπεριέκ βρέθηκε έξω από την περιοχή,, χωρίς να το σκεφτεί εξαπολύει σουτ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ, για τον Άλιμο.   Στο 35, ο  Ιωάννου, πάσαρε στον Μπέριεξ και με άψογο πλασέ σκόραρε και έκανε το 2-0 για την ομάδα.

Ο Άλιμος, είχε σε σούπερ μέρα τους Ιωάννου και Μπέριεξ. Οι δύο ήταν μια πηγή μόνιμου κινδύνου, για την αντίπαλη. Το σκορ, θα μπορούσε να πάρει διαστάσεις, αν ήταν πιο προσεκτικοί οι επιθετικοί του Αλίμου.

Ο Ηρακλής ανέβασε την απόδοση και προσπάθησε να δηλώσει ότι είναι στο γήπεδο, μετά το 70, χωρίς όμως να απειλεί την αντίπαλη εστία. Ο Άλιμος, με την νίκη ξεπέρασε τον Ηρακλή στον βαθμολογικό πίνακα.

Οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ο Παληγεώργος του Ηρακλή και ο  Καραμέρης του Αλίμου.

Οι συνθέσεις

Άλιμος:  Σταυριανός, Κάρδαρης, Καρακώστας, Ιωάννου,Γαβριήλ, Τσατσαρής, Μ. Μπεριέξ, Παντελής, Σαγανάς, Καραμέρης, Νικολόπουλος.

Ηρακλής Ψαχνών Μελίσσας, Παληγεώργος, Παλαιολόγος, Μποκομήτρος, Ραπτάκης, Ίβκοβιτς, Β. Πατσατζόγλου, Τσιμόντζι, Γουόρντεν, Ενρίκο, Μπακαραμπέ.

Αντίο με ήττα για τον Κιλιάν Εμπαπέ στην Παρί Σεν Ζερμέν
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Έτσι πήρε τον «τελικό» τίτλου ο «Δικέφαλος» - Τα highlights του ντέρμπι (video)
Νόβακ Τζόκοβιτς: Αποκλεισμός «βόμβα» στη Ρώμη! – Ηττήθηκε σε 67 λεπτά από τον Ταμπίλο
ΑΕΚ: «Στην Τούμπα υπερασπίστηκα την ομάδα με όλη μου την ψυχή» - Η συνέντευξη του Ματίας Αλμέιδα