Αναγέννηση Καρδίτσας - Πιερικός 4-1

Εντυπωσιακή ήταν η Αναγέννηση Καρδίτσας κόντρα στον Πιερικό και τον διέλυσε με 4-1, ενθουσιάζοντας τον κόσμο της ομάδας που βρέθηκε στο γήπεδο

Με αυτή τη νίκη η ομάδα της Καρδίτσας ανέβηκε στους 13 βαθμούς και ξεπέρασε τον αντίπαλό της που έμεινε στους δώδεκα.

Το ματς δεν αντέχει σε κριτική με τους «κιτρινόμαυρους» να είναι καλύτεροι από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό και το αποτέλεσμα αντικατοπτρίζει την εικόνα που είχε η αναμέτρηση.

Μόλις στο 3’ ο Μίχος έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους, ενώ στο 22’ ο Μπιτέλης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Ωστόσο η Αναγέννηση δεν σταμάτησε εκεί. Ο Γκουγκούδης στο 53’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ ο Υφαντής 15 λεπτά αργότερα σκόραρε για το 4-0.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Κατερίνης ήταν να σημειώσει το γκολ της τιμής στο 75’ με τον Αλεξίου.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Σ. Θεοδοσιάδης): Μέλκας, Σάββας (61' Υφαντής), Παπαργυρίου (70' Τζάνης), Στάμος, Οικονόμου, Κουλίδης, Γκουγκούδης, Μίχος (82' Δημόπουλος), Τζέκος, Μπιτέλης, Μαυριάς.

Πιερικός (Θ. Γράφας): Παπατολίκας, Λαμπάκης, Μπουζούκης (58' Σταματής), Καρτσαμπάς, Ντόσης, Τσιάρας (76' Κόιτς), Σπάσιτς, Ελιομάρ (63' Παλάτσιος), Μυστακίδης, Γιαννούλης, Αλεξίου.

Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: Ο τελικός του Conference League δεν είναι… προτεραιότητα για τον Ιταλιάνο
ΑΕΚ - Ολυμπιακός: Χωρίς ΜακΚίσικ και Ουίλιαμς-Γκος οι Πειραιώτες