Football League: Πρώτος ο Ηρακλής, πρώτη... για Φωκικό

Στην κορυφή της βαθμολογίας ανέβηκε ο Ηρακλής μετά τη νίκη του 4-0 επί της Αναγέννησης στην Καρδίτσα - Πρώτη νίκη για Φωκικό 2-0 τον Αγροτικό Αστέρα, στα ματς που άνοιξαν την αυλαία της 8ης αγωνιστικής.

Στο πρώτο ματς της ημέρας, ο Φωκικός πήρε βαθιά βαθμολογική... ανάσα, επικρατώντας 2-0 του Αγροτικού Αστέρα. Τέλος, στην αναμέτρηση που έκλεισε την πρώτη μέρα της αγωνιστικής, ο Ηρακλής πήρε τη νίκη 4-0 επί της Αναγέννησης Καρδίτσας και βρίσκεται στην κορυφή του ομίλου, μαζί με την Λαμία, που δοκιμάζεται το Σάββατο (13/12, 15:00) στη Ζάκυνθο, απέναντι στην τοπική ομάδα, στο ντέρμπι της ημέρας.

Δείτε τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και τη βαθμολογία του Βορείου ομίλου της Football League

Θυμηθείτε τα γκολ και την εξέλιξη των αγώνων, όπως σας τους πρόσφερε το Onsports:

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»