Football League: Σέντρα σε Άμφισσα και Καρδίτσα

Με τις αναμετρήσεις Φωκικός – Αγροτικός Αστέρας και Αναγέννηση – Ηρακλής ανοίγει η αυλαία της 8ης αγωνιστικής

Η σέντρα της 8ης αγωνιστικής στη Football League γίνεται με δυο αναμετρήσεις την Παρασκευή (12/12) για τον Βόρειο όμιλο. Στην Άμφισσα ο Φωκικός, που αναζητά ακόμα την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, υποδέχεται τον Αγροτικό Αστέρα που μετά το ρεπό του, θέλει να πετύχει την τρίτη σερί νίκη του Στο δεύτερο χρονικά ματς, η Αναγέννηση Καρδίτσας η οποία θέλει να επιστρέψει στις επιτυχίες και να αφήσει πίσω της την βαριά ήττα με 5-1 από τη Ζάκυνθο υποδέχεται το Ηρακλή που αναζητά το τρίποντο προκειμένου να διατηρήσει την επαφή του με την κορυφή.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Νότιος όμιλος

Κυριακή 14/12

15.00: Φωστήρας - Ηρακλής Ψαχνών (Δημ. «Σπ. Γιαλαμπίδη»)

15.00: Ερμιονίδα – ΑΕΚ (Δημ. Κρανιδίου)

15.00: Παναιγιάλειος – Αχαρναϊκός (Δημ. Στάδιο Αιγίου)

15.00: Επισκοπή – Πανηλειακός (Δημ. Γήπεδο Γάλλου)

15.00: Παναχαϊκή – Καλλιθέα

18.00: Απόλλων Σμύρνης – Χανιά (Γήπ. «Γ. Καμάρας»)

Ρεπό: Άλιμος

Βόρειος όμιλος

Παρασκευή 12/12

16.00: Φωκικός – Αγροτικός Αστέρας (Δημ. Στάδιο Άμφισσας)

18.00: Αναγέννηση Καρδίτσας – Ηρακλής (Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)

Σάββατο 13/12

15.00: Ζάκυνθος - Λαμία (Δημ. Στάδιο Ζακύνθου)

15.00: Εθνικός Σερρών - Απόλλων 1926 (Δημ. Στάδιο Σερρών)

15.00: Ολυμπιακός Βόλου – Τύρναβος (ΕΑΚ Βόλου)

15.00: Πιερικός – Αιγινιακός (Α' ΔΑΚ Κατερίνης)

Ρεπό: ΑΕΛ

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»