Φωκικός – Παναχαϊκή 1-1

Με γκολ των Δημητρίου και Πλέγα αναδείχθηκαν ισόπαλες οι δυο ομάδες που έχουν ρεπό στην πρεμιέρα της Football League

Εκμεταλλευόμενοι το γεγονός πως στην πρεμιέρα της Football League, Φωκικός και Παναχαϊκή είχαν ρεπό, αναμετρήθηκαν σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη το Σάββατο (11/10) στην Άμφισσα. Οι Γιώργος Μαραντάς και Δημήτρης Σπανός είχαν την ευκαιρία να χρησιμοποιήσουν όσους παίκτες είχαν στη διάθεσή τους, σε ένα ματς που κρίθηκε με δυο γκολ στο πρώτο 5λεπτο του δευτέρου μέρους.

Το σκορ άνοιξε στο 47’ ο Δημητρίου για τους γηπεδούχους με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Πλέγας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Μάλιστα, αξίζει να σημειωθεί πως την αναμέτρηση παρακολούθησε από κοντά και ο μεγαλομέτοχος της Παναχαϊκής, Αλέξης Κούγιας.

ΦΩΚΙΚΟΣ (Γιώργος Μαραντάς): Τσεκρέζι, Ρεβυθόπουλος, Τσουκαλάς, Παπαδόπουλος, Δημητρίου, Μουστάκης, Καρυπιάδης, Σαΐν, Χαριτίδης, Καλλέργης, Γκάτσεσα. Στην επανάληψη έπαιξαν όλοι οι υπόλοιποι.

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (Δημήτρης Σπανός): Μπαλασάκης, Μπαλού, Κάργας, Πατινιώτης, Ασίγκμπα, Αναστασόπουλος, Γκαντιάγκα, Μασούρας, Σκερεκλτίδης, Ντα Κόστα (27΄ Χοτζάλι), Μαρουκάκης. Στο β’ μέρος έπαιξαν οι: Κοντοπίδης, Κοντοχρήστος, Χούσα, Πλέγας, Μαζιώτης, Χαρτσιάς, Κωστούλας, Ασίγκμπα, Πάτο, Τρίγκας, Μπαρούτας, Σαμπατάκος.

Super League: Ολυμπιακός, Άρης, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός για το τρόπαιο| Δείτε LIVE τα «αστέρια» του αύριο
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός AKTOR και ΑΕΚ – Ολυμπιακός
«Ασπίδα» Μελισσανίδη σε Αλμέιδα, «καμικάζι» Κόντης: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four