«Εξάσφαιρος» Φωκικός!

Το λάθος να προηγηθεί έκανε ο Βύζας Μεγάρων και το… πλήρωσε, αφού ο Φωκικός τον διέσυρε 6-1 στα Μέγαρα

Μόλις στο τρίτο λεπτό του αγώνα ο Παπαδημητρίου με κοντινό σουτ «άνοιξε» το σκορ για τον Βύζαντα και αυτό ήταν το μεγαλύτερο λάθος των γηπεδούχων. Οι παίκτες του Φωκικού νευρίασαν και απάντησαν με έξι γκολ!

Στο 16’ ο Πολυχρονάκης πήρε το… ριμπάουντ από το φάουλ του Ράντι (σ.σ. η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι) και έφερε το παιχνίδια στα ίσια. Δέκα λεπτά αργότερα ο Φράγκος με πλασέ έκανε την απόλυτη ανατροπή για τον Φωκικό, ο οποίος πέτυχε άλλα δυο γκολ πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου!

Στο 37ο λεπτό ο Θέος έκανε το 3-1, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Φράγκος με το δεύτερο γκολ του στο παιχνίδι έκανε το 4-1 για τον Φωκικό! Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Τζέκος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-1, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ασίγκμπα στο 75’.

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Μούζος, Δελάρδας, Ταμπάκης, Τσακιράκης, Παπαδημητρίου, Μιχαλόπουλος, Κλαπής (52’ Α. Μαζιώτης), Λέκκας, Κοντούλης, Νικολέτος, Κολοκοτρώνης (52’ Ι. Μαζιώτης)

ΦΩΚΙΚΟΣ: Λανσάνο, Ασίγκμπα, Καλαγκάνης, Άλα, Πολυχρονάκης, Πεχλιβανόπουλος (58’ Λέσσης), Σκαρίμπας, Ράντι, Θέος (67’ Γεωργουσόπουλος), Τζέκος, Φράγκος (79’ Κλήμης).