Ωραία Καλλι-θέα στα Μέγαρα!

Στις νίκες επέστρεψε η Καλλιθέα, επικρατώντας εύκολα 3-0 του Βύζαντα στα Μέγαρα και πλησίασε στους τέσσερις βαθμούς τον ΑΟ Χανίων στην 4η θέση

Με ιδανικό τρόπο αντέδρασαν οι παίκτες της Καλλιθέας στην ήττα-σοκ της προγηούμενης από τον Αχαρναϊκό. Η ομάδα του Σίνισα Γκόγκιτς σκόραρε λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και αμέσως μετά την έναρξη του δεύτερου, επικρατώντας τελικά 3-0 του Βύζαντα Μεγάρων εκτός έδρας.

Στο 43ο λεπτό ο Μουσταφίδης με τρομερό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Διαμαντάρα, με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να μην μπορεί να αντιδράσει. Δυο λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Γκαλάν με πανέμορφο ψηλοκρεμαστό πλασέ έδωσε «αέρα» δυο τερμάτων στους φιλοξενούμενους, πριν ο Μαουαγιέ στο 75’ βάλει το… κερασάκι στην τούρτα με δυνατό σουτ, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Βύζας Μεγάρων: Διαμαντάρας, Δελάρδας, Ταμπάκης, Τσακιράκης, Παπαδημητρίου, Λέκκας (69’ Κλάπης), Κοντούλης, Μιχαλόπουλος, Νικολέτος, Μεντί (25’ Κολοκοτρώνης), Μπελέρης

Καλλιθέα: Λυμπερόπουλος, Μουσταφίδης, Πίκολο, Μπριλάκης, Παγώνης, Ρουσάκης, Πούλγκα (16’ Σταύρου), Καραλής (58’ Μαουαγιέ), Αρναρέλλης (63’ Κατσικογιάννης), Γκαλάν, Ρόχας.