Μεγάλο διπλό ο Παναιγιάλειος, 0-1 μέσα στον Βόλο

Μεγάλη νίκη μέσα στην έδρα του πρωτοπόρου Ολυμπιακού Βόλου πανηγύρισε ο Παναιγιάλειος με 1-0 κι ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Νίκου Κουρμπανά μετά τη μεγάλη νίκη κόντρα στην Παναχαϊκή με 4-0 την προηγούμενη αγωνιστική συνέχισε στον δρόμο των επιτυχιών.

Στον αντίποδα οι γηπεδούχοι απογοήτευσαν τον κόσμο τους, αλλά δεν κινδυνεύουν αναφορικά με την πρώτη θέση, καθώς έχουν διαφορά δέκα βαθμών από την ομάδα της Πελοππονήσου.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο 79' όταν ο Θύμιος Αργυρόπουλος νίκησε με πλασέ τον Γεωργίου και σκόραρε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν στο τελευταίο δεκάλεπτο, αλλά στην καλύτερή τους στιγμή στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Γκούρμα έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Μπαλτιμά.

Ολυμπιακός Βόλου (Μ. Ρόκα): Γεωργίου, Γιαλούσης (58' Κάρολ), Κατσιαρός, Κωστούλας (78' Κατσίκης), Αρβανίτης, Καρράς, Κριστομπάλ (46' Δεινόπαπας), Πινδώνης, Μπρέσκα, Νικολιάς, Γκούρμα

Παναιγιάλειος (Ν. Κουρμπανάς): Μπαλτιμάς, Σανδραβέλης, Ιωάννου, Γκοτσούλιας, Ακπαρίδης, Νάστος, Αργυρόπουλος, Μπουρλάκης, Χρυσοφάκης (79' Αγουρίδης), Ατματσίδης, Σκαρτσίλας (61' Διαμαντόπουλος)