Football League: Στις 30/12 η συνέχεια του Βύζας Μεγάρων-Παναχαϊκή

Με καθυστέρηση δυο εβδομάδων θα ολοκληρωθεί η αναμέτρηση Βύζας Μεγάρων-Παναχαϊκή.

Λίγες ώρες μετά την σημερινή απόφαση του αθλητικού δικαστή να ολοκληρωθεί το ματς καθώς οι "κιτρινόμαυροι" δεν είχαν ευθύνη για τη συσκότιση στο γήπεδο των Μεγάρων την περασμένη Δευτέρα, η διοργανώτρια αρχή όρισε τη συνέχεια για τις 30/12, με ώρα έναρξης 4 μ.μ.

Για την ιστορία, η Παναχαϊκή προηγούνταν με 4-2 χάρη στα τέρματα των Μπόζιτς (16', 22'), Μαραγκουδάκη (47') και Κοντογουλίδη (70'). Για τον Βύζαντα είχε σκοράρει δυο φορές ο Αρναρέλης (30', 35').

Η ανακοίνωση:

"Ο αγώνας μεταξύ των ομάδων "ΠΑΕ ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ - ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2005", της 12ης αγωνιστικής ημέρας του Πρωταθλήματος Ο.Π.Α.Π. της FOOTBALL LEAGUE του 1ου Ομίλου, ο οποίος διεκόπη στο 73ο λεπτό, ορίζεται να διεξαχθεί την Δευτέρα 30 Δεκεμβρίου 2013 στο «ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΜΕΓΑΡΩΝ», με ώρα έναρξης την 16:00.
Ο προαναφερόμενος αγώνας θα συνεχιστεί από το 73ο λεπτό που διεκόπη και συνεχίζεται για το υπολειπόμενο της διακοπής χρονικό διάστημα με τους ίδιους όρους που υπήρχαν κατά τη διακοπή".