Προσπέρασμα Γιαννιτσών, 1-0 στην Κατερίνη τον Πιερικό

Η Αναγέννηση Γιαννιτσών ήταν αυτή που κατάφερε να πάρει το οριακό ματς με τον Πιερικό στην Κατερίνη, χάρη στο γκολ του Χαρμάνα από τα πρώτα λεπτά του αγώνα...

Ο θάνατος σου η ζωή μου ήταν το ματς της Κυριακής ανάμεσα στον Πιερικό και την Αναγέννηση Γιαννιτσών. Οι δυο ομάδες αναζητούσαν τη νίκη και τους βαθμούς για να ξεφύγουν από την επικίνδυνη ζώνη αλλά στο τέλος χαμογέλασε ο σύλλογος της Πέλλας που επιβλήθηκε με 1-0. Πλέον η Αναγέννηση βρίσκεται πάνω από τον Πιερικό στην βαθμολογία του Βόρειου ομίλου.

Οι Κατερινιώτες δεν μπόρεσαν να αξιοποιήσουν την υπεροχή τους ενώ η Αναγέννηση σκόραρε στην πρώτη της και μοναδική οργανωμένη επίθεση στο 8' με Χαρμάνα. Στα υπόλοιπα λεπτά του ματς η Αναγέννηση κρατούσε με νύχια και με δόντια το εύθραυστο σκορ ενώ ο Πιερικός προσπαθούσε κυρίως με αντεπιθέσεις να κάνει τη ζημιά αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Παπατολίκας, Αθανασίου, Νικολίτσης (78' Αποστολίδης), Ντόκιτς, Ιασωνίδης, Σερέτης, Καθάριος, Ιορδανίδης Γ., Μανίκας, Στεφανίδης (66' Τσιρλίδης), Κέρι (54' Ελευθεριάδης).

ΑΝΑΓ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Κραβαρίτης, Στεργίδης, Μπαργκά, Καρτάλ, Καράμπελας (66' Μπαξεβάνος), Μοσχάκης, Ιβανίδης, Παλάσκας, Κουρούπης, Χαρμάνας (61' Αναστασίου), Χατζόγλου (83' Γιανκούλιτσα).

ΑΕΚ: Ζητά την προσοχή των οπαδών - «Το γήπεδο είναι περιουσία όλων»