Έκανε άθλο ο Ηρακλής, 2-1 την Αναγέννηση Γιαννιτσών

Τα εύκολα δύσκολα πήγε να κάνει ο Ηρακλής. Ο Γηραιός επικράτησε στο Καυτανζόγλειο της Αναγέννησης Γιαννιτσών με 2-1 αλλά κινδύνεψε στην επανάληψη να ισοφαριστεί από τους φιλοξενούμενους που έχασαν πολλές ευκαιρίες για γκολ.

Το πρώτο γκολ στο ματς ήρθε από τον Ηρακλή και τον Γιάρολμ. Ο άσος του Γηραιού εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Κυριάκου ανοίγοντας το σκορ στο 9'. Μισή ώρα αργότερα ο Κυριάκος από δημιουργός έγινε... εκτελεστής ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ σε 2-0. Οι παίκτες του Νίκου Ζαλίκα, που πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στον πάγκο της Αναγέννησης, δεν το έβαλαν κάτω και στην επανάληψη μείωσαν με τον Καράμπελα στο 73'. Η ομάδα των Γιαννιτσών από εκείνο το σημείο και μετά απειλούσε συνεχώς, κυρίως με αντεπιθέσεις, χωρίς όμως να καταφέρει να πετύχει το πολυπόθητο γκολ της ισοφάρισης.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Κηπουρός, Μπουκουβάλας, Κοντοδήμος, Μπριλάκης, Σαββίδης, Λίμα, Πουρτουλίδης, Γιάρολιμ (77' Ιντζόγλου), Κυριάκος, Σιατραβάνης (70' Βουτσιάς), Ζαχόρα (84' Χιονίδης).
ΑΝΑΓ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Καραογλανίδης, Λαμπάκης, Κουρούπης, Παλάσκας, Χατζόγλου, Μπαξεβάνος, Ιβανίδης (61' Καρτάλ), Καράμπελας, Αναστασίου (75' Χαρμάνας), Μοσχάκης, Στεργίδης (70' Σιδηρόπουλος).

Επεισόδια στα Άνω Λιόσια - Ήρθαν στα χέρια οπαδοί του Ηρακλή και του Πανιωνίου (vid)
Πόλο: Εύκολα στον τελικό ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Τίτλος αφιερωμένος στον Ιβάν Σαββίδη