Εύκολα ο Ηρακλής, 3-1 τα Γιαννιτσά

Ένα ακόμη βήμα για την άνοδο έκανε ο Ηρακλής, καθώς επιβλήθηκε άνετα 3-1 της Αναγέννησης Γιαννιτσών.

Ο Γηραιός ήταν εντυπωσιακός στο πρώτο ημίχρονο, σημειώνοντας τρία γκολ στο πρώτο μέρος, με τους Ισαάκ, Σουλίδη και Στεφανίδη «σφράγισε» τη νίκη, ενώ για την Αναγέννηση είχε μειώσει ο Άρτσε στο 24’. Στο δεύτερο μέρος ο Ηρακλής έριξε ταχύτητα, κάνοντας συντήρηση δυνάμεων ενόψει της συνέχειας.

Οι παίκτες του Γιάννη Χατζηνικολάου μπήκαν δυνατά στο ματς και στο 11’ ο Σουλίδης έβγαλε κάθετη για τον Ισαάκ, που έγραψε το 1-0. Στο επόμενο λεπτό ο Στεφανίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0, μετά από πάσα του Σουλίδη. Η αντίδραση της Αναγέννησης ήρθε στο 24’, με τον Άρτσε να μειώνει σε 2-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ.  Στο 37’ ο Σιατραβάκης έκανε τη σέντρα και ο Στεφανίδης με κεφαλιά έγραψε το 3-1, που ήταν και το τελικό σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε κατακόρυφα, με τον Ηρακλή να αρκείται στο 3-1 και να κάνει συντήρηση δυνάμεων ενόψει των δύο τελευταίων αγωνιστικών.

Ηρακλής (Γιάννης Χατζηνικολάου): Παπαδόπουλος Π., Σαββίδης, Βαγγελόπουλος, Φερνάντεζ, Τσερκέζος, Λόπεθ, Ντατίδης (46’ Σαράφογλου), Σιατραβάνης (78’ Γεωργίου), Στεφανίδης (62’ Αλεξίου), Ισαάκ, Σουλίδης

Αναγέννηση Γιαννιτσών (Σάββας Κωφίδης): Καραογλανίδης, Κυριακίδης, Τσιάμης, Αρτσε, Σιδηρόπουλος (74’ Καπνίδης), Γκαρακλίδης, Γιόγιος, Σαμαρόπουλος, Σκαθαρούδης, Αντρεΐνι (46’ Χαρμάνας), Καμπάνης (66’ Καρλόπουλος)

O Βίκτορ Γουεμπανιάμα αναδείχθηκε ομόφωνα «ρούκι της χρονιάς»!